Zapytaj o ofertę

Nazwa dla firmy

Zadzwoń:
883 222 244
powrót

„Nowa jakość życia” z Whirlpool

Historie nazw

Whirlpool Corporation jest to jedna z czołowych światowych spółek zajmujących się produkują i dystrybucją sprzętu AGD. Najsłynniejszą  marką firmy jest Whirlpool. Od 9 września 1955 roku  korporacja Whirlpool  jest notowana na giełdzie w Nowym Jorku.

Początki firmy sięgają dnia 11 listopada 1911 roku, gdy w  St. Joseph, w stanie Michigan (USA) założono przedsiębiorstwo o nazwie Upton Machine Company. Firma ta zajmowała się produkcją pierwszych elektrycznych pralek wirnikowych. Etymologia nazwy  jest związana z nazwiskiem założycieli, a mianowicie Louisem i Emory Upton. W 1929 roku Upton Machine Company połączyła się z firmą Nineteen Hundred Washer Co. W 1950 roku nastąpiła zmiana nazwy firmy Nineteen Hundred Corporation na  Whirlpool Corporation. Historia nazwy pochodzi od słowa „whirlpool”, które w jęz. angielskim oznacza wir. Jako, że przedsiębiorstwo na początku istnienia zajmowało się produkcją tylko elektrycznych pralek wirnikowych naming ten był jak najbardziej spójny z jego działalnością. W 1957 roku Whirlpool zainwestowała w Brasmotor S.A. dzięki czemu uzyskała udział w brazylijskim rynku AGD. Z kolei w 1986 roku Whirlpool zakupiła KitchenAid. W tym samym roku Whirlpool i Philips stworzyły spółkę joint venture w Europie. Warto dodać, że w 1991 roku  Whirlpool stała się wyłącznym właścicielem wspomnianej spółki. Od tego momentu do obecnych czasów Whirlpool Europe skonsolidowała aż 32 odrębne rynki.

Logo jest kluczowym składnikiem systemu identyfikacji wizualnej marki.

Od 2000 roku Whirlpool wprowadził na rynek wiele innowacyjnych projektów np. w 2000 roku nowoczesną kuchenkę mikrofalową Macrowave, w 2002 roku  projekt sprzętu pralniczego tzw.  Project F, w 2004 roku projekt urządzeń kuchennych. In.Kitchen.
W tym okresie, a ściślej w 2002 roku Whirlpool Polska S.A. z siedzibą w Warszawie (polska filia Whirlpool Corporation) przejęła przodującego polskiego producenta sprzętu AGD, czyli firmę  Polar SA. z siedzibą we Wrocławiu. Stąd też decyzja Whirlpool Europe by otworzyć we Wrocławiu  fabrykę kuchenek. W 2005 roku rozpoczęto więc w Polsce produkcję płyt kuchennych i piekarników do zabudowy, które następnie sprzedawano na wszystkich europejskich rynkach. Należy dodać, że Whirlpool Polska S.A we Wrocławiu  oprócz  takich działów jak  fabryka kuchenek  skupia także  fabrykę chłodnictwa i zmywarek, „Centrum Badań i Rozwoju Produktów” oraz „Regionalne Centrum Dystrybucji”.


W dniu 31 marca 2006 roku Whirlpool Corporation zakupiła Maytag Corporation, dzięki czemu wyprzedziła firmę Electrolux, co zapewniło jej pozycję światowego lidera w produkcji i sprzedaży dużego sprzętu AGD. W 2009 roku korporacja Whirlpool ogłosiła  strategię na najbliższe lata. Za główny cel firma postawiła sobie  tworzenie energooszczędnych urządzeń, które przyczyniać się będą do zmniejszenia zużycia zasobów naturalnych.

Plakaty są elementem promocji marki wśród konsumentów.

Źródło: Materiały reklamowe firmy Whirlpool

Przykładowe plakaty reklamowe Whirlpool Corporation.

 

 

CIEKAWOSTKI

 

Zobacz również:

Nazwa dla firmyNazwa dla produktuGrupy nazwSlogany i hasła reklamoweRenamingCiekawe nazwy firmMilka. Historia kolorowej krowyMaybelline. Urocza historia markiMars. Poznaj historię słodkiej marki z USAM&M'S. Topi się w ustach a nie w dłoni

 

Chętnie odpowiem
na Twoje pytania

Znaki towarowe - kancelaria
Marcin Setlak
CEO
Telefon883 222 244
Plane[email protected]

Zapytaj o nazwę dla Twojej marki

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania
Znaki towarowe - kancelaria
Marcin Setlak
CEO
Telefon883 222 244
Plane[email protected]
Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez BRANDELAW Marcin Setlak, NIP: 7381890884, w celu obsługi przesłanego zapytania i udzielenia odpowiedzi na nie.
Przeczytaj jak przetwarzamy
Twoje dane.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Marcin Setlak prowadzący działalnośćgospodarczą pod firmą BRANDELAW Marcin Setlak z siedzibą al. Warszawska 102, 20-824Lublin, NIP 7381890884, REGON 362446190 (dalej jako: ADO), z którym możliwy jestkontakt pod adresem e-mail: [email protected].

Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanieskierowane za pośrednictwem formularza kontaktowego. Podanie adresu e-mail jestniezbędne dla udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie. ADO będzie przetwarzał Państwaadres e-mail w oparciu o realizację prawnie uzasadnionego interesu ADO jakoadministratora danych, w postaci udzielenia odpowiedzi na złożone zapytanie, a zatem napodstawie art. 6 ust. 1 lit. f) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku zprzetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danychoraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalejRODO). Podanie imienia, nazwiska i numeru telefonu jest dobrowolne, a podając te danew formularzu wyrażają Państwo zgodę na ich wykorzystywanie.

ADO będzie przetwarzał Państwa dane przez okres niezbędny do udzielenia odpowiedzi, apo tym czasie w zakresie i przez okres niezbędny dla ustalenia, dochodzenia izabezpieczenia ewentualnych roszczeń, mogących mieć związek z komunikacją zużytkownikiem lub odpowiedzią na zapytanie skierowane za pośrednictwem formularzakontaktowego (na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) RODO).

Podanie danych jest dobrowolne, jednak brak adresu e-mail uniemożliwia uzyskanieodpowiedzi na pytanie skierowane za pośrednictwem formularza kontaktowego. ADOinformuje, że w oparciu o dane osobowe nie będą podejmowane decyzje w sposóbzautomatyzowany, nie będą one przedmiotem sprzedaży ani udostępniania podmiotomzewnętrznym, za wyjątkiem podmiotów i okoliczności ich ujawnienia przewidzianychprzepisami prawa oraz podmiotów świadczących usługi na rzecz ADO, np. hostingowe lubIT. Państwa dane osobowe nie będą również przekazywane do państw trzecich luborganizacji międzynarodowych.

ADO informuje, że przysługuje Państwu prawo dostępu do danych, ich sprostowania,usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobecprzetwarzania danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego, a także prawo doprzenoszenia danych. Aby skorzystać z przysługujących Państwu praw, prosimy o kontaktna adres e-mail wskazany powyżej. W treści wiadomości prosimy o wskazanie treściżądania (np. chęć dostępu do danych).

Dowiedz się więcej na polityka prywatności.

Pobierz darmowy e-book

Pamiętaj, drukuj tylko to co konieczne - chrońmy lasy!

praktyczne porady dotyczące rejestracji znaków towarowych

prosty, zrozumiały język

konkretne przykłady

Ebook 10 zagadnień prawnych które musisz znać

Poznaj 10 zagadnień prawnych, które powinieneś znać, jeśli prowadzisz firmę lub myślisz o jej założeniu.

Dowiesz się m.in. jak chronić nazwę, logo oraz domenę internetową.

Twoje dane będą przetwarzane przez BRANDELAW Marcin Setlak, NIP: 7381890884, w celu marketingu produktów i usług BRANDELAW oraz dystrybucji materiałów informacyjnych i promocyjnych, na podstawie zgody. Przeczytaj jak przetwarzamy
Twoje dane.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Marcin Setlak prowadzący działalność gospodarczą pod firmą BRANDELAW Marcin Setlak z siedzibą al. Warszawska 102, 20-824 Lublin, NIP 7381890884, REGON 362446190 (dalej jako: ADO), z którym możliwy jest kontakt pod adresem e-mail: [email protected].

Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu marketingu produktów i usług BRANDELAW oraz dystrybucji materiałów informacyjnych i promocyjnych, na podstawie Państwa zgody - art. 6 ust. 1 lit. a) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danychoraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). By móc otrzymywać materiały marketingowo-informacyjne na podany w formularzu adres e-maillub numer telefonu, zgodnie z przepisami ustawy o świadczeniu usług drogą elektronicznąoraz ustawy Prawo telekomunikacyjne, potrzebujemy dodatkowej zgody wynikającej właśnie z tych przepisów. Brak wyrażenia tej zgody uniemożliwia otrzymywanie informacjina podany adres e-mail lub numer telefonu.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonych zgód lub doczasu zaprzestania świadczenia usług w formie newsletter. Aby wycofać zgody prosimy okontakt z BRANDELAW Marcin Setlak na adres e-mail wskazany powyżej. Odbiorcy, którym mogą być ujawnione Państwa dane są podmiotami, z którymi ADO zawarł umowę na świadczenie usług serwisowych systemów informatycznych. Nie będą one również udostępniane innym odbiorcom zewnętrznym ani przekazywane do państwtrzecich czy organizacji międzynarodowych. W oparciu o Państwa dane nie dokonujemy profilowania, nie podlegają one również procesom podejmowania decyzji w sposób zautomatyzowany.

Mają Państwo prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania,usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz prawo do przenoszenia danych.Mają Państwo również prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym w Polsce jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych jeżeli uznają Państwo, że przetwarzanie danych osobowych przez BRANDELAW narusza przepisy RODO. Mają Państwo również prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie, przy czym wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Aby skorzystać z przysługujących Państwu praw, prosimy o kontakt na adres e-mail wskazany powyżej. W treści wiadomości prosimy o wskazanie treści żądania (np. chęć dostępu do danych).Podanie przez Państwa danych osobowych jest dobrowolne, niemniej bez ich podania niebędzie możliwe przekazywanie Newslettera. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych przez BRANDELAW w Polityce Prywatności serwisów BRANDELAW: https://brandelaw.pl/polityka-prywatnosci.html.

Dowiedz się więcej na polityka prywatności.
powrót do góry
grafika z zawijasem
f
facebook