Zapytaj o ofertę

Nazwa dla firmy

Zadzwoń:
883 222 244
powrót

Jak wybrać najlepszą nazwę dla firmy?

Historie nazw

Fioletowa krowa i smak alpejskiego mleka.

Milka to należąca do koncernu Kraft Foofs marka czekolady, słodyczy czekoladowych i kaw.

Historia Milki związana jest ze szwajcarskim cukiernikiem Philippe’m Suchard'em. 17 listopada 1825 roku w Neuenburgu Suchard otworzył swoją pierwszą cukiernię. To właśnie firma  Suchard'a w latach dziewięćdziesiątych XIX wyprodukowała pierwszą tabliczkę mlecznej czekolady o delikatnym smaku. Był to istotne osiągnięcie zwłaszcza, że ówczesne wyroby czekoladowe posiadały ciemny kolor i cierpki smak, co było wynikiem wytwarzania ich bez użycia mleka. Czekolada wytwarzana przez Suchard'a zyskała dużą popularność wśród konsumentów dlatego też powoli firma rozszerzała swoją działalność. Przełomową datą w jej historii firmy stał się rok 1901, gdy dokonano rejestracji nazwy towarowej „Milka”.

Nazwa dla firmy i marki Milka wywodzi się od akronimu słów Milch i Kakao, które w języku niemieckim oznaczają mleko i kakao. 

Przed rokiem 1901 czekolada produkowana przez firmę  Philippe'a  Suchard'a nazywała się „Suchard's Alpen Milk Chocolate”.

Poza nazwą marki, w skład systemu  identyfikacji wizualnej  wchodzi również wzór opakowania. Warto zaznaczyć, że od początku istnienia firmy opakowanie miało fioletowy kolor. Kolejnym składnikiem identyfikacji wizualnej jest oczywiście logo, które w przypadku Milki składa się z grafiki obrazującej fioletową, łaciatą krowę rasy simentalskiej na tle Alp.


Za pomysłodawcę  projektu logo uważa się  Philippe'a  Suchard'a, którymu właśnie krowa kojarzyła się z mlekiem, a znajdujące się w jej tle Alpy – ze Szwajcarią (miejscem, z którego pochodził  Suchard).Jednak w pierwotnym projekcie logo krowa była  „zwyczajna”- posiadała biało – czarne umaszczenie.  

Fioletową krowę dla marki Milka stworzyła dopiero w 1973 roku agencja zatrudniona w celu zaprojektowania nowego logotypu, czyli agencja Young&Rubicam. Produkty marki Milka sygnowane są fioletowo- białą krową na tle Alp widoczną z lewego boku, z lekko pochyloną głową. Na tułowiu krowy umieszczono charakterystyczny napis Milka o białym kolorze.

Od 1973 roku „krowa Milka” jest głównym symbolem  reklamowym marki.

 

Czesto zadawane pytania

Jak zbudować silną markę?

Tylko dobrze skonstruowana nazwa pozwoli Ci zbudować silną markę. Wybranie odpowiedniego oznaczenia pomoże Ci wypromować Twój produkt lub usługę. Tworząc markę wybieraj znaki oryginalne i atrakcyjne dla Twojego odbiorcy. Tworząc obraz klienta zdobędziesz podstawową wiedzę o jego potrzebach, upodobaniach oraz oczekiwaniach. To wszystko pomoże Ci wybrać najbardziej chwytliwą nazwę, która znacznie przyczyni się do zbudowania unikalnego i ponadczasowego znaku towarowego

Jak stworzyć dobrą nazwę dla firmy?

Dobra nazwa to taka, która przyciąga jak najwięcej odbiorców. Ma to “coś”, co skłania odbiorcę do wyboru właśnie tego produkty czy usługi. Szukając znaku towarowego wybieraj oznaczenia unikalne, atrakcyjne ale i bezpieczne. Unikaj wykorzystywania oznaczeń podobnych lub identycznych, które są zajęte przez innych przedsiębiorców. Ponieważ może to przysporzyć Ci wiele kłopotów zarazem prawnych jak i finansowych. Tworząc dobrą nazwę myśl przyszłościowo, wybieraj nazwy ponadczasowe, które posłużą Ci przez wiele lat. Więcej na tema dobrej nazwy dla firmy przeczytasz w Naszym artykule.

 

 


Zobacz również:

Nazwa dla firmyNazwa dla produktuGrupy nazwSlogany i hasła reklamoweRenamingCiekawe nazwy firmMilka. Historia kolorowej krowyMaybelline. Urocza historia markiMars. Poznaj historię słodkiej marki z USAM&M'S. Topi się w ustach a nie w dłoni

 

Chętnie odpowiem
na Twoje pytania

Znaki towarowe - kancelaria
Marcin Setlak
CEO
Telefon883 222 244
Plane[email protected]

Zapytaj o nazwę dla Twojej marki

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania
Znaki towarowe - kancelaria
Marcin Setlak
CEO
Telefon883 222 244
Plane[email protected]
Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez BRANDELAW Marcin Setlak, NIP: 7381890884, w celu obsługi przesłanego zapytania i udzielenia odpowiedzi na nie.
Przeczytaj jak przetwarzamy
Twoje dane.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Marcin Setlak prowadzący działalnośćgospodarczą pod firmą BRANDELAW Marcin Setlak z siedzibą al. Warszawska 102, 20-824Lublin, NIP 7381890884, REGON 362446190 (dalej jako: ADO), z którym możliwy jestkontakt pod adresem e-mail: [email protected].

Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanieskierowane za pośrednictwem formularza kontaktowego. Podanie adresu e-mail jestniezbędne dla udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie. ADO będzie przetwarzał Państwaadres e-mail w oparciu o realizację prawnie uzasadnionego interesu ADO jakoadministratora danych, w postaci udzielenia odpowiedzi na złożone zapytanie, a zatem napodstawie art. 6 ust. 1 lit. f) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku zprzetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danychoraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalejRODO). Podanie imienia, nazwiska i numeru telefonu jest dobrowolne, a podając te danew formularzu wyrażają Państwo zgodę na ich wykorzystywanie.

ADO będzie przetwarzał Państwa dane przez okres niezbędny do udzielenia odpowiedzi, apo tym czasie w zakresie i przez okres niezbędny dla ustalenia, dochodzenia izabezpieczenia ewentualnych roszczeń, mogących mieć związek z komunikacją zużytkownikiem lub odpowiedzią na zapytanie skierowane za pośrednictwem formularzakontaktowego (na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) RODO).

Podanie danych jest dobrowolne, jednak brak adresu e-mail uniemożliwia uzyskanieodpowiedzi na pytanie skierowane za pośrednictwem formularza kontaktowego. ADOinformuje, że w oparciu o dane osobowe nie będą podejmowane decyzje w sposóbzautomatyzowany, nie będą one przedmiotem sprzedaży ani udostępniania podmiotomzewnętrznym, za wyjątkiem podmiotów i okoliczności ich ujawnienia przewidzianychprzepisami prawa oraz podmiotów świadczących usługi na rzecz ADO, np. hostingowe lubIT. Państwa dane osobowe nie będą również przekazywane do państw trzecich luborganizacji międzynarodowych.

ADO informuje, że przysługuje Państwu prawo dostępu do danych, ich sprostowania,usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobecprzetwarzania danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego, a także prawo doprzenoszenia danych. Aby skorzystać z przysługujących Państwu praw, prosimy o kontaktna adres e-mail wskazany powyżej. W treści wiadomości prosimy o wskazanie treściżądania (np. chęć dostępu do danych).

Dowiedz się więcej na polityka prywatności.

Pobierz darmowy e-book

Pamiętaj, drukuj tylko to co konieczne - chrońmy lasy!

praktyczne porady dotyczące rejestracji znaków towarowych

prosty, zrozumiały język

konkretne przykłady

Ebook 10 zagadnień prawnych które musisz znać

Poznaj 10 zagadnień prawnych, które powinieneś znać, jeśli prowadzisz firmę lub myślisz o jej założeniu.

Dowiesz się m.in. jak chronić nazwę, logo oraz domenę internetową.

Twoje dane będą przetwarzane przez BRANDELAW Marcin Setlak, NIP: 7381890884, w celu marketingu produktów i usług BRANDELAW oraz dystrybucji materiałów informacyjnych i promocyjnych, na podstawie zgody. Przeczytaj jak przetwarzamy
Twoje dane.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Marcin Setlak prowadzący działalność gospodarczą pod firmą BRANDELAW Marcin Setlak z siedzibą al. Warszawska 102, 20-824 Lublin, NIP 7381890884, REGON 362446190 (dalej jako: ADO), z którym możliwy jest kontakt pod adresem e-mail: [email protected].

Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu marketingu produktów i usług BRANDELAW oraz dystrybucji materiałów informacyjnych i promocyjnych, na podstawie Państwa zgody - art. 6 ust. 1 lit. a) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danychoraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). By móc otrzymywać materiały marketingowo-informacyjne na podany w formularzu adres e-maillub numer telefonu, zgodnie z przepisami ustawy o świadczeniu usług drogą elektronicznąoraz ustawy Prawo telekomunikacyjne, potrzebujemy dodatkowej zgody wynikającej właśnie z tych przepisów. Brak wyrażenia tej zgody uniemożliwia otrzymywanie informacjina podany adres e-mail lub numer telefonu.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonych zgód lub doczasu zaprzestania świadczenia usług w formie newsletter. Aby wycofać zgody prosimy okontakt z BRANDELAW Marcin Setlak na adres e-mail wskazany powyżej. Odbiorcy, którym mogą być ujawnione Państwa dane są podmiotami, z którymi ADO zawarł umowę na świadczenie usług serwisowych systemów informatycznych. Nie będą one również udostępniane innym odbiorcom zewnętrznym ani przekazywane do państwtrzecich czy organizacji międzynarodowych. W oparciu o Państwa dane nie dokonujemy profilowania, nie podlegają one również procesom podejmowania decyzji w sposób zautomatyzowany.

Mają Państwo prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania,usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz prawo do przenoszenia danych.Mają Państwo również prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym w Polsce jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych jeżeli uznają Państwo, że przetwarzanie danych osobowych przez BRANDELAW narusza przepisy RODO. Mają Państwo również prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie, przy czym wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Aby skorzystać z przysługujących Państwu praw, prosimy o kontakt na adres e-mail wskazany powyżej. W treści wiadomości prosimy o wskazanie treści żądania (np. chęć dostępu do danych).Podanie przez Państwa danych osobowych jest dobrowolne, niemniej bez ich podania niebędzie możliwe przekazywanie Newslettera. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych przez BRANDELAW w Polityce Prywatności serwisów BRANDELAW: https://brandelaw.pl/polityka-prywatnosci.html.

Dowiedz się więcej na polityka prywatności.
powrót do góry
grafika z zawijasem
f
facebook