Zapytaj o ofertę
źródłem marki jest dobra nazwa
Zadzwoń:
504 056 480
powrót

Milka. Historia kolorowej krowy

Historie nazw

Fioletowa krowa i smak alpejskiego mleka.

Milka to należąca do koncernu Kraft Foofs marka czekolady, słodyczy czekoladowych i kaw.

Historia Milki związana jest ze szwajcarskim cukiernikiem Philippe’m Suchard'em. 17 listopada 1825 roku w Neuenburgu Suchard otworzył swoją pierwszą cukiernię. To właśnie firma  Suchard'a w latach dziewięćdziesiątych XIX wyprodukowała pierwszą tabliczkę mlecznej czekolady o delikatnym smaku. Był to istotne osiągnięcie zwłaszcza, że ówczesne wyroby czekoladowe posiadały ciemny kolor i cierpki smak, co było wynikiem wytwarzania ich bez użycia mleka. Czekolada wytwarzana przez Suchard'a zyskała dużą popularność wśród konsumentów dlatego też powoli firma rozszerzała swoją działalność. Przełomową datą w jej historii firmy stał się rok 1901, gdy dokonano rejestracji nazwy towarowej „Milka”.

Nazwa dla firmy i marki Milka wywodzi się od akronimu słów Milch i Kakao, które w języku niemieckim oznaczają mleko i kakao. 

Przed rokiem 1901 czekolada produkowana przez firmę  Philippe'a  Suchard'a nazywała się „Suchard's Alpen Milk Chocolate”.

Poza nazwą marki, w skład systemu  identyfikacji wizualnej  wchodzi również wzór opakowania. Warto zaznaczyć, że od początku istnienia firmy opakowanie miało fioletowy kolor. Kolejnym składnikiem identyfikacji wizualnej jest oczywiście logo, które w przypadku Milki składa się z grafiki obrazującej fioletową, łaciatą krowę rasy simentalskiej na tle Alp.


opakowanie czekolady milka

 

Za pomysłodawcę  projektu logo uważa się  Philippe'a  Suchard'a, którymu właśnie krowa kojarzyła się z mlekiem, a znajdujące się w jej tle Alpy – ze Szwajcarią (miejscem, z którego pochodził  Suchard).Jednak w pierwotnym projekcie logo krowa była  „zwyczajna”- posiadała biało – czarne umaszczenie.  

Fioletową krowę dla marki Milka stworzyła dopiero w 1973 roku agencja zatrudniona w celu zaprojektowania nowego logotypu, czyli agencja Young&Rubicam. Produkty marki Milka sygnowane są fioletowo- białą krową na tle Alp widoczną z lewego boku, z lekko pochyloną głową. Na tułowiu krowy umieszczono charakterystyczny napis Milka o białym kolorze.

Od 1973 roku „krowa Milka” jest głównym symbolem  reklamowym marki.

Zobacz również:

Nazwa dla firmy Nazwa dla produktu Grupy nazw Slogany i hasła reklamowe Renaming Historia nazwy firmy UNILEVER Maybelline. Urocza historia marki Mars. Poznaj historię słodkiej marki z USA M&M'S. Topi się w ustach a nie w dłoni

 

Chętnie odpowiem
na wszelkie pytania

Zadzwoń:
✆ 883 222 282
Marcin Setlak

Wpisz w pole obok wynik działania: 3 dodać 4

powrót do góry
f