praktyczne porady dotyczące rejestracji znaków towarowych
prosty, zrozumiały język
konkretne przykłady
Nazwa dla firmy
Wybierając nazwę handlową dla przedsiębiorstwa, warto pamiętać przede wszystkim o tym, że musi być ona inna od tych, które już istnieją. Oczywiście wcale nie musimy sięgać po wyrazy czy sformułowania z języka polskiego - można również zdecydować się na słowo z innych kultur. Niewątpliwie jednak nazwa ma pomóc wyróżnić naszą spółkę na tle konkurencji. Dzięki niej firma będzie rozpoznawalna, a co więcej, łatwiej będzie wykreować jej pozytywny wizerunek. Teoretycznie nazwa dla firmy handlowej powinna:
Wielu przedsiębiorców zastanawiających się, jak nazwać firmę handlową, sięga po wyrazy skomplikowane czy obcobrzmiące, które w językach obcych odnoszą się do negatywnych skojarzeń. W poszukiwaniu odpowiedniej nazwy dla spółki, warto zdecydować się na przeprowadzenie testów lingwistycznych czy badań metodycznych, zwłaszcza, że są one oferowane przez coraz większą liczbę agencji namingowych. Tylko bezpieczna językowo nazwa może pomóc nam odnieść sukces.
O czym jeszcze warto pamiętać?
Podczas tworzenia nazwy firmy handlowej wybieraj oznaczenia krótkie, pasujące do branży oraz takie, które kojarzą się z profesjonalizmem i wysoką jakością produktu czy usługi. Wybierając nazwę zwróć uwagę na łatwość wymowy znaku, ponieważ Twój klient szybciej takie oznaczenie zapamięta. To wszystko zwiększy szanse ponownego wyboru marki spośród coraz większej konkurencji. Więcej na temat wyboru nazwy dla firmy handlowej znajdziesz w naszym artykule.
Wybierając nazwę dla firmy handlowej unikaj oznaczeń długich, skomplikowanych, trudnych do odczytania oraz wymowy. To wszystko zniechęca klienta przed nawiązaniem kontaktu z produktem lub usługą. Co warto powiedzieć, tworząc znak towarowy unikaj bezwzględnych i względnych przesłanek rejestracji znaku towarowego, których wystapienie oznacza brak możliwości zastrzeżenie znaku towarowego.
Aby chronić znak towarowy należy dokonać rejestracji znaku towarowego w urzędzie patentowym. Uzyskane prawo ochronne umożliwi Ci wniesienie sprzeciwu do rejestracji znaku podobnego lub identycznego. Takie działanie prewencyjne zapobieganie powstawaniu niepotrzebnych sporów i konfliktów, które mogą być wywołane funkcjonowaniem na rynku dwóch takich samych oznaczeń na rynku branżowym. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat korzyści wynikających z rejestracji znaku towarowego przeczytaj nasz artykuł.
praktyczne porady dotyczące rejestracji znaków towarowych
prosty, zrozumiały język
konkretne przykłady
Poznaj 10 zagadnień prawnych, które powinieneś znać, jeśli prowadzisz firmę lub myślisz o jej założeniu.
Dowiesz się m.in. jak chronić nazwę, logo oraz domenę internetową.