praktyczne porady dotyczące rejestracji znaków towarowych
prosty, zrozumiały język
konkretne przykłady
Nazwa dla firmy
Zawód pielęgniarki bardzo często pojawia się w debacie publicznej. Często jest to temat problemów w tym sektorze lub strajków z nimi związanych. Z pewnością wynika to z faktu, że opieka pielęgniarska jest bardzo istotna dla społeczeństwa. Każdy zdaje sobie sprawę z faktu jak ważna jest praca pielęgniarek dla ludzi chorych. Demograficzne prognozy mówią o starzejącym się społeczeństwie, które z pewnością potrzebować będzie profesjonalnej opieki pielęgniarskiej. Za tym idzie zwiększający się popyt na usługi pielęgniarskie.
Po stronie podażowej jest równie źle. Pielęgniarstwo w Polsce cierpi na poważne braki kadrowe. Przeważająca większość pielęgniarek aktywnych zawodowo to osoby powyżej 40. roku życia. W ciągu najbliższych lat jedna trzecia pielęgniarek i położnych przejdzie na emeryturę.
W pielęgniarskie brakuje młodej krwi. Zawód ten nie wydaje się być atrakcyjny w oczach młodych ludzi. Ponad 40 procent pielęgniarek to osoby powyżej 50 roku życia. Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiadał w roku 2017 działania mające na celu popularyzację pielęgniarstwa wśród młodzieży. Plany obejmowały między innymi stypendia dla osób decydujących się kształcić w tym zawodzie.
Bardzo atrakcyjnym modelem, w którym może zawodowo realizować się pielęgniarka jest własna działalność gospodarcza. Potencjał zarobkowy jest znacznie większy niż w przypadku pracy na etacie w szpitalu. Pielęgniarka w gabinecie pielęgniarskim bierze sprawy we własne ręce. To ona sama decyduję o godzinach pracy i to od jej przedsiębiorczości, chęci i pomysłów zależy sukces i przychody gabinetu.
Jeżeli jesteś pielęgniarką, śmiało możesz spróbować swoich sił w niezależnej działalności pielęgniarskiej. Czego potrzebujesz, żeby prowadzić własny gabinet pielęgniarski? Warunków, które musisz spełnić jest jedynie parę
Potrzebujesz założyć działalność gospodarczą. Do tego, musisz mieć wykształcenie pielęgniarskie oraz posiadać czynne prawo do wykonywania zawodu. Jeżeli chcesz wykonywać usługi pielęgniarskie w zakresie specjalistycznym, potrzebujesz dokumentów potwierdzających, że masz do tego kwalifikację.
Wymaga się też od Ciebie przynajmniej 2 lata doświadczenia jako pielęgniarka. Jeżeli miałaś przerwę w pracy w zawodzie, nie może być ona dłuższa niż 5 lat. Ostatnią rzeczą niezbędną do rozpoczęcia działalności pielęgniarskiej jest uzyskanie wpisu do Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych.
Częstym rozwiązaniem dla wielu pielęgniarek decydujących się na prowadzenie gabinetu pielęgniarskiego jest łączenie własnej działalności z pracą na etacie. W takim wypadku szpital jako pracodawca płaci ZUS i nie trzeba się o to martwić.
Dodatkowym atutem prowadzenia gabinetu pielęgniarskiego zwolnione z płacenia VAT. Przedsiębiorców wykonujących usługi medyczne w Polsce nie obowiązuje przymus płacenia VAT. Fakt ten ułatwia i usprawnia prowadzenie Twojego gabinetu pielęgniarskiego.
Po spełnieniu tych warunków jesteś gotowa zacząć swoją działalność pielęgniarską. Kolejnym etapem jest wybranie odpowiedniej nazwy dla Twojego gabinetu pielęgniarskiego. Dlaczego jest to ważne?
Nazwa to pierwsza rzecz z jaką spotyka się Twój potencjalny klient. To od tego czy nazwa jest ciekawa i oryginalna zależy czy przykuje ona jego uwagę. Nazwa tworzy również całość z resztą elementów wizerunkowych Twojej marki.
Wybierając unikalną nazwę gabinetu sprawiasz, że odróżniasz się od konkurencji. Podczas gdy nazwy innych gabinetów brzmią podobnie, Twoja nazwa jest jedyna w swoim rodzaju. Sprawia to, że Twoja działalność szybko znajdzie miejsce w świadomości pacjentów.
Warto dobrać odpowiednią nazwę, ponieważ sprzyja ona rozwojowi Twojej działalności. Myśląc nad nazewnictwem Twojego gabinetu pielęgniarskiego, pamiętaj o paru istotnych kwestiach.
Nazwa powinna być zwięzła. Zbyt rozbudowana nazwa będzie trudna do zapamiętania. Mimo że Twoje usługi stoją na wysokim poziomie, nieodpowiednia nazwa może przeszkadzać w marketingu szemranym. Oznacza to, że zadowolony klient będzie miał trudności w zapamiętaniu nazwy Twojego gabinetu i poleceniu Cię znajomym.
Z tych samych powodów staraj unikać się nazw zbyt skomplikowanych lub trudnych do wymówienia. Jeżeli decydujesz się na zawarcie angielsko brzmiących elementów, upewnij się, że są one łatwe do wymienia, nawet dla tych osób, które nie posługują się językiem angielskim.
Aby się wyróżnić musisz wiedzieć jak wyglądają trendy nazewnicze w Twojej branży. Po zbadaniu nazw innych gabinetów pielęgniarskich zaobserwujesz najbardziej popularne rozwiązania. Pozwoli Ci to uniknąć nazwy, która zginęłaby w tłumie podobnie brzmiących nazw. Co więcej, unikniesz problemów prawnych związanych z działaniem pod nazwą, która jest nazwą zarejestrowaną i chronioną prawnie.
Postaw na unikalność nazwy Twojego gabinetu pielęgniarskiego. Najpopularniejsze nazwy w branży medycznej to nazwy zawierające przedrostek “med”. Nazwa ta sugeruje rodzaj wykonywanej usługi. Jednak nie pozwoli Ci ona na bycie unikalnym na rynku.
Czerp inspirację z różnych źródeł. Może znajdziesz ciekawie brzmiące słowo w innym języku? Może zainspiruje Cię postać historyczna lub pewne zjawisko z obcej kultury? Warto poświęcić czas na oryginalność Twojej nazwy.
Posiadając nazwę jedyną w swoim rodzaju dbasz jednocześnie o bezpieczeństwo prawne swojej marki. Oryginalna nazwa sprawi, że Twoja nazwa jest chroniona prawnie, a Ty nie musisz martwić się o działania nieuczciwej konkurencji.
Gabinet pielęgniarski jest szansą na niezależne oferowanie usług pielęgniarskich na rynku, który ich potrzebuje. Oprócz jakości i rzetelności wykonywanych usług bardzo ważna jest strategia wizerunkowa. Naming - czyli to na jaką nazwę swojego gabinetu pielęgniarskiego się zdecydujesz - ma ogromny wpływ na zainteresowanie Twoja marką.
Nazwa powinna być zwięzłą. Pamiętaj, aby wybierać nazwy proste, które jednocześnie przekazują pewną wiadomość o Twojej usłudze. To, co jest jednak najważniejsze to wartość odróżniająca Twojej nazwy. Jeżeli nazwa Twojego gabinetu jest oryginalna i ciekawa, wyróżni Cię to wśród konkurentów. Dodatkowo będziesz mógł chronić swoją nazwę prawnie.
Tworząc nazwę gabinetu pielęgniarskiego należy wybrać taką, która będzie chwytliwa i szybko zapamiętywana przez potencjalnego pacjenta. Wybieraj znaki kojarzone z opieką, bezpieczeństwem oraz zdrowiem. Dobra nazwa to taka, która jest atrakcyjna i oryginalna. Wybierz oznaczenie, które będzie się wyróżniać na rynku. Jeżeli potrzebujesz pomocy w tworzeniu nazwy skontaktuj się z Nami.
Podczas wymyślania nazwy firmy unikaj oznaczeń długich, skomplikowanych. Nie używaj polskich znaków, które mogą utrudnić ich zapamiętanie za granicami naszego kraju. Nazwy trudne w wymowie mogą wprowadzić odbiorcę z zakłopotanie, a tym samym zniechęcić do zapoznania się z produktem lub usługą. Nie należy zapominać, że już na etapie tworzenia nazwy należy wziąć pod uwagę już zarezerwowane znaki przez innych przedsiębiorców w branży. Unikanie podobieństw do nazw zajętych pomoże Cię się wyróżnić wśród coraz to większej konkurencji.
Najszerszą ochronę nazwy swojej firmy zyskujesz zastrzegając ją w odpowiednim urzędzie patentowym. Jeżeli chcesz, aby Twój znak był chroniony na terenie Polski, należy złożyć poprawnie uzupełniony wniosek zgłoszeniowy w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej. Natomiast jeżeli chcesz zapewnić swojej nazwie ochronę na większym terenie należy zgłosić się do Urzędu Unii Europejskiej ds Własności Intekektualnej lub Światowej Organizacji Własności Intelektualnej.
praktyczne porady dotyczące rejestracji znaków towarowych
prosty, zrozumiały język
konkretne przykłady
Poznaj 10 zagadnień prawnych, które powinieneś znać, jeśli prowadzisz firmę lub myślisz o jej założeniu.
Dowiesz się m.in. jak chronić nazwę, logo oraz domenę internetową.