Zapytaj o ofertę
źródłem marki jest dobra nazwa
Zadzwoń:
883 222 244
powrót

Historia triumfu marki Triumph

Historie nazw

Triumph jest firmą, która zajmuje się projektowaniem, produkcją i sprzedażą bielizny, koszul nocnych, piżam oraz strojów kąpielowych. W oferowanych przez siebie produktach marka łączy  perfekcyjne wykonanie, wygodę oraz  najnowsze trendy mody. Aktualnie Triumph jest obecny na rynkach ponad 120 krajów świata, a w portfolio firmy znajdują się takie marki jak: Triumph, sloggi, Valisère i HOM. Jednak nie zawsze tak było.


Logo jest kluczowym składnikiem systemu identyfikacji wizualnej marki.

 

Historia omawianej marki związana jest z gorseciarzem Johann'em Gottfried'em Spiesshofer'em i kupcem Michael'em Braun'em. Obaj Niemcy w 1886 roku postanowili założyć manufakturę  produkującą  gorsety. Pierwotna nazwa firmy brzmiała:  „Spiesshofer & Braun”. Dysponując jedynie kilkoma maszynami do szycia sześcioosobowa załoga rozpoczęła produkcję w starej szopie w Heubach w Wirtembergii (południowe Niemcy). Modelujące sylwetkę gorsety cieszyły się dużym popytem, więc firma rozwijała się bardzo szybko. Korzystając z tak dużego zainteresowania założyciele planowali rozszerzenie działalności oraz ekspansję zagraniczną. Aby plany te mogły się udać Spiesshofer i Braun postanowili zmienić nazwę firmy. Szukali czegoś szybko zapadającą w pamięć a równocześnie powszechnie zrozumiałego. Inspiracją dla namingu stał się paryski Łuk Triumfalny.  Dlatego też w  1902 roku nastąpiła zmiana nazwy firmy na “Triumph”.

Plakaty są elementem systemu identyfikacji wizualnej marki.Niemalże po 50 latach rozwoju, przerwanego jedynie przez I wojnę światową, firma Triumph rozpoczęła międzynarodową ekspansję. Pierwsza filia zagraniczna pod szyldem Triumph założona została w  regionie Zurzach w Szwajcarii w 1933 roku.

W 1943 roku rewolucyjnym wydarzeniem na rynku bielizny było zaprojektowanie przez Howarda Hughesa specjalnego biustonosza dla Jane Russel. Gwiazda zaprezentowała go w filmie „The Outlaw". Na wzór tego modelu firma Triumph zaczęła produkować biustonosze o specjalnie wzmocnionych miseczkach, które podnosiły i rozdzielały piersi. Nowatorskim pomysłem marki była również produkcja biustonoszy rozpinanych z przodu lub z wymiennymi ramiączkami.

 

Plakat marki Triumph
Źródło: Materiały reklamowe marki Triumph

Śledząc dalej historię firmy dochodzimy do roku 1953, gdy ponownie zmieniono jej nazwę. Aby podkreślić pozycję Triumpha na rynku do poprzedniej nazwy dodano słowo „international”. W ten sposób od lat 50. obowiązującą nazwą firmy jest „Triumph International”. Zgodnie z nową nazwą marka rozpoczęła szybką ekspansję i już w 1959 roku rozszerzyła swoją działalność na większość krajów Europy. W omawianym okresie znaczącym sukcesem marki było także zorganizowanie największego do dnia dzisiejszego pokazu mody bieliźnianej w hotelu Berlin Hilton (1959 r.). Warto dodać, że w latach 50. podczas pokazu mody „Triumph International” modelki po raz pierwszy nie nosiły pod prezentowaną bielizną osłaniających ciało trykotów. W latach 60. Triumph International rozszerzył swoją działalność na rynki azjatyckie, a w roku 1965 sprzedawał  bieliznę już w 92 krajach świata. W 1972 r. Triumph przekroczył ocean i trafił na rynki Brazylii, Australii i RPA.Z kolei w roku 1989 firma dotarła na rynek Ameryki Północnej oraz do Nowej Zelandii i Korei Południowej. Lata dziewięćdziesiąte były natomiast okresem ekspansji na Europę Wschodnią.

Istotnym dla rozwoju firmy momentem było opracowanie przez Triumph bardzo cienkiej i lekkiej tkaniny z użyciem Lycry i nylonu. Ogromną popularność firma zyskała dzięki stanikom typu push-up, które uwypuklały piersi.

Plakaty są elementem systemu identyfikacji wizualnej marki.

Przykładowy plakat bezszwowego biustonosza “Simply Soft” z 1998 roku.

Na plakacie umieszczono informację, że:

"Simply Soft to pierwszy biustonosz, ktory indywidualnie dopasowuje się do sylwetki"

 

Kolejnym ważnym momentem było wypuszczenie na rynek w 1998 roku rewolucyjnego bezszwowego biustonosza “Simply Soft”, który pod wpływem temperatury ciała adaptuje się do kobiecych kształtów. Wartościowym dla marki wydarzeniem było również wprowadzenie biustonosza typu “Minimizer”, czyli modelu optycznie zmniejszającego biust o jeden rozmiar. W 2001 r. Trimumh wypuścił model “Soft Secret”, czyli wykonany z nieprzezroczystej mikrofibry biustonosz z termicznie modelowanymi miseczkami, który doskonale przylega do ciała. Wymienione produkty ugruntowały pozycję marki jako lidera w swojej branży.

Firma Triumph sukcesywnie przejmowała takie renomowane marki jak: sloggi, HOM oraz Valisère dzięki czemu mogła rozszerzyć ofertę swoich produktów.
Aktualny projekt logo firmy, czyli typografia napisu  „Triumph” oraz koroną znajdującą się po jej prawej stronie,  powstał w 2008 roku.
Stwierdzenie: „Bielizna zgodna z nastrojem, okazją i potrzebami” jest dewizą marki, dlatego też z oferty Triump International konsument może wybrać produkt na każdą okazję. Odpowiedzią na oczekiwania klientów są zmieniające się co sezon kolekcje: Fashion, Miss Triumph, Modern Shape, Triaction (kolekcja skierowana dla kobiet uprawiających sport), Mamabel (kolekcja dla przyszłych i świeżo upieczonych mam).

 

Triumph jest fundatorem nagrody „Triumph Inspiration Award“

Laureat „Triumph Inspiration Award“ w  2009 roku- 

James Nolan wraz z nagrodzonym projektem.Warto dodać, że Triumph jest fundatorem nagrody „Triumph Inspiration Award“, która umożliwia utalentowanym młodym projektantom zaistnienie na światowym rynku mody. Dla przykładu w  2009 r. laureatem został James Nolan (student brytyjskiego Central Saint Martins College of Art and Design) za projekt „Odette i Odile“.

 

Zobacz również:

Nazwa dla firmyNazwa dla produktuGrupy nazwSlogany i hasła reklamoweRenamingCiekawe nazwy firmMilka. Historia kolorowej krowyMaybelline. Urocza historia markiMars. Poznaj historię słodkiej marki z USAM&M'S. Topi się w ustach a nie w dłoni


powrót do góry
grafika z zawijasem
f
facebook