Zapytaj o ofertę

Nazwa dla firmy

Zadzwoń:
883 222 244
powrót

Era Parkera

Historie nazw

Parker jest to słynna marka artykułów piśmiennych, która należy do amerykańskiego koncernu Sanford. Aktualnie artykuły piśmiennicze marki Parker są uznawana za jedne z najbardziej prestiżowych. Aktualnie są one sprzedawane w ponad 120 krajach i można powiedzieć, że piszą w każdym języku.Siedziba firmy Parker znajduje się od 1987 roku Newheaven w hrabstwie East Sussex (Wielka Brytania).


Historia marki Parker jest związana z George'm Saffort'em Parker'em - nauczycielem z Janeasville w stanie Wisconsin. Otóż George'a denerwowała niesolidność artykułów piśmienniczych, których używali jego uczniowie, dlatego też postanowił zaprojektować własne pióro. 10 grudnia 1889 roku dopiął swego i opatentował swoje pierwsze wieczne pióro. W 1890 roku założył firmę produkującą przybory piśmiennicze. Zdecydował się na nazwę Parker Pen Co. Jak można się domyślić etymologia nazwy związana jest z nazwiskiem założyciela, co więcej pod koniec XIX wieku modne były nazwy pochodzące od nazwiska właściciela.

 

 

Plakaty są elementem promocji marki wśród konsumentów.Źródło: Materiały reklamowe firmy Parker

Plakat reklamowy pióra Parker Duofold. Umieszczone na plakacie hasło to:

„Because craftsmanship and quality have no compromise”

 

W 1917 roku firma Parker sprzedała dużą partię innowacyjnych piór, gdyż Departament Wojny Stanów Zjednoczonych zawarł z nią umowę na wykonanie pióra Trench Pen. Pióro to było zaopatrzone w czarne kulki, których zadaniem była zamiana wody w atrament w specjalnym zbiorniku pióra. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania żołnierze mogli przygotowywać atrament niemal w każdych warunkach. Rok później roczna sprzedaż firmy przekroczyła wartość milion USD. Uzyskując tak duży kapitał zwrotny Parker Pen Co. w 1919 rozpoczęła budowę nowej firmowej fabryki w Janesville. W 1921 roku firma wprowadziła na rynek pióro Parker Duofold. Pióro to posiadało żywy pomarańczowy kolor oraz  wspaniałą złotą stalówką.  


Kolejnym wzbudzającym ogromne zainteresowania projektem marki Parker było pióro o wyjątkowo smukłej sylwetce. To wykorzystujące szybko schnący tusz pióro było wprowadzone na  rynek w 1941 roku. Nazwa dla produktu brzmi: Parker 51. Historia Parker 51 i stworzenie jego nazwy jest związane z  51 rocznicą istnienia firmy Parker, która przypadała na rok 1954, w którym ukazało się owy model pióra.

 

Nazwa Parker 51 jest związana z  51 rocznicą istnienia firmy Parker

Model pióra wiecznego Parker 51 w wleganckim etui.

 

Parker jest to słynna marka artykułów piśmiennych.W połowie lat 40-tych w Stanach Zjednoczonych na rynek weszły długopisy. Były one jednak wykonane z bardzo słabych materiałów dlatego też nie stanowiły zagrożenia dla piór Parkera.
Parker postanowił wykorzystać ten fakt i w 1954 roku wyprodukował własny model długopisu o nazwie Jotter. Po kilku modyfikacjach w  1957 roku Jotter  uzyskał teksturowaną końcówkę posiadającą kulkę z węglika wolframu. Nowy rodzaj Jottera otrzymał nazwę T-Jotter. Warto podkreślić, że długopis ten stanowi  standard branżowy do dzisiejszego dnia. Ważnym produktem marki Parker był też  ołówek automatyczny, którego funkcjonowanie określone było na  50.000 słów. Ołówek ten pojawił się w 1968 roku. Z kolei pierwsze pióro kulkowe Parkera zaprezentowano w 1975 roku. Pióro kulkowe posiada zalety zarówno długopisu jak również  wiecznego pióra.
Pod koniec lat 80-tych wprowadzono na rynek artykuły z kolekcji Vector. W połowie roku  1990 zaprezentowano Kolekcję Duofold, która cieszyła się ogromnym powodzeniem. Z kolei w 1991 roku Parker zaprezentował kolekcję Insignia. W 1993 firmę Parker Pen Co. przejął koncern Gillette. Z kolei w 2000  roku system identyfikacji wizualnej marki Parker przeszedł w ręce Sanford

CIEKAWOSTKI

Markowe pióro Parkera o nazwie Jointless Lucky Curve zostało użyte do podpisania traktatu pokojowego z 10 lutego 1899 roku, który kończył wojnę hiszpańsko-amerykańską.


Zobacz również:

Nazwa dla firmyNazwa dla produktuGrupy nazwSlogany i hasła reklamoweRenamingCiekawe nazwy firmMilka. Historia kolorowej krowyMaybelline. Urocza historia markiMars. Poznaj historię słodkiej marki z USAM&M'S. Topi się w ustach a nie w dłoni

 

Chętnie odpowiem
na Twoje pytania

Znaki towarowe - kancelaria
Marcin Setlak
CEO
Telefon883 222 244
Plane[email protected]

Zapytaj o nazwę dla Twojej marki

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania
Znaki towarowe - kancelaria
Marcin Setlak
CEO
Telefon883 222 244
Plane[email protected]
Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez BRANDELAW Marcin Setlak, NIP: 7381890884, w celu obsługi przesłanego zapytania i udzielenia odpowiedzi na nie.
Przeczytaj jak przetwarzamy
Twoje dane.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Marcin Setlak prowadzący działalnośćgospodarczą pod firmą BRANDELAW Marcin Setlak z siedzibą al. Warszawska 102, 20-824Lublin, NIP 7381890884, REGON 362446190 (dalej jako: ADO), z którym możliwy jestkontakt pod adresem e-mail: [email protected].

Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanieskierowane za pośrednictwem formularza kontaktowego. Podanie adresu e-mail jestniezbędne dla udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie. ADO będzie przetwarzał Państwaadres e-mail w oparciu o realizację prawnie uzasadnionego interesu ADO jakoadministratora danych, w postaci udzielenia odpowiedzi na złożone zapytanie, a zatem napodstawie art. 6 ust. 1 lit. f) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku zprzetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danychoraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalejRODO). Podanie imienia, nazwiska i numeru telefonu jest dobrowolne, a podając te danew formularzu wyrażają Państwo zgodę na ich wykorzystywanie.

ADO będzie przetwarzał Państwa dane przez okres niezbędny do udzielenia odpowiedzi, apo tym czasie w zakresie i przez okres niezbędny dla ustalenia, dochodzenia izabezpieczenia ewentualnych roszczeń, mogących mieć związek z komunikacją zużytkownikiem lub odpowiedzią na zapytanie skierowane za pośrednictwem formularzakontaktowego (na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) RODO).

Podanie danych jest dobrowolne, jednak brak adresu e-mail uniemożliwia uzyskanieodpowiedzi na pytanie skierowane za pośrednictwem formularza kontaktowego. ADOinformuje, że w oparciu o dane osobowe nie będą podejmowane decyzje w sposóbzautomatyzowany, nie będą one przedmiotem sprzedaży ani udostępniania podmiotomzewnętrznym, za wyjątkiem podmiotów i okoliczności ich ujawnienia przewidzianychprzepisami prawa oraz podmiotów świadczących usługi na rzecz ADO, np. hostingowe lubIT. Państwa dane osobowe nie będą również przekazywane do państw trzecich luborganizacji międzynarodowych.

ADO informuje, że przysługuje Państwu prawo dostępu do danych, ich sprostowania,usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobecprzetwarzania danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego, a także prawo doprzenoszenia danych. Aby skorzystać z przysługujących Państwu praw, prosimy o kontaktna adres e-mail wskazany powyżej. W treści wiadomości prosimy o wskazanie treściżądania (np. chęć dostępu do danych).

Dowiedz się więcej na polityka prywatności.

Pobierz darmowy e-book

Pamiętaj, drukuj tylko to co konieczne - chrońmy lasy!

praktyczne porady dotyczące rejestracji znaków towarowych

prosty, zrozumiały język

konkretne przykłady

Ebook 10 zagadnień prawnych które musisz znać

Poznaj 10 zagadnień prawnych, które powinieneś znać, jeśli prowadzisz firmę lub myślisz o jej założeniu.

Dowiesz się m.in. jak chronić nazwę, logo oraz domenę internetową.

Twoje dane będą przetwarzane przez BRANDELAW Marcin Setlak, NIP: 7381890884, w celu marketingu produktów i usług BRANDELAW oraz dystrybucji materiałów informacyjnych i promocyjnych, na podstawie zgody. Przeczytaj jak przetwarzamy
Twoje dane.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Marcin Setlak prowadzący działalność gospodarczą pod firmą BRANDELAW Marcin Setlak z siedzibą al. Warszawska 102, 20-824 Lublin, NIP 7381890884, REGON 362446190 (dalej jako: ADO), z którym możliwy jest kontakt pod adresem e-mail: [email protected].

Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu marketingu produktów i usług BRANDELAW oraz dystrybucji materiałów informacyjnych i promocyjnych, na podstawie Państwa zgody - art. 6 ust. 1 lit. a) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danychoraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). By móc otrzymywać materiały marketingowo-informacyjne na podany w formularzu adres e-maillub numer telefonu, zgodnie z przepisami ustawy o świadczeniu usług drogą elektronicznąoraz ustawy Prawo telekomunikacyjne, potrzebujemy dodatkowej zgody wynikającej właśnie z tych przepisów. Brak wyrażenia tej zgody uniemożliwia otrzymywanie informacjina podany adres e-mail lub numer telefonu.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonych zgód lub doczasu zaprzestania świadczenia usług w formie newsletter. Aby wycofać zgody prosimy okontakt z BRANDELAW Marcin Setlak na adres e-mail wskazany powyżej. Odbiorcy, którym mogą być ujawnione Państwa dane są podmiotami, z którymi ADO zawarł umowę na świadczenie usług serwisowych systemów informatycznych. Nie będą one również udostępniane innym odbiorcom zewnętrznym ani przekazywane do państwtrzecich czy organizacji międzynarodowych. W oparciu o Państwa dane nie dokonujemy profilowania, nie podlegają one również procesom podejmowania decyzji w sposób zautomatyzowany.

Mają Państwo prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania,usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz prawo do przenoszenia danych.Mają Państwo również prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym w Polsce jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych jeżeli uznają Państwo, że przetwarzanie danych osobowych przez BRANDELAW narusza przepisy RODO. Mają Państwo również prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie, przy czym wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Aby skorzystać z przysługujących Państwu praw, prosimy o kontakt na adres e-mail wskazany powyżej. W treści wiadomości prosimy o wskazanie treści żądania (np. chęć dostępu do danych).Podanie przez Państwa danych osobowych jest dobrowolne, niemniej bez ich podania niebędzie możliwe przekazywanie Newslettera. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych przez BRANDELAW w Polityce Prywatności serwisów BRANDELAW: https://brandelaw.pl/polityka-prywatnosci.html.

Dowiedz się więcej na polityka prywatności.
powrót do góry
grafika z zawijasem
f
facebook