Zapytaj o ofertę
źródłem marki jest dobra nazwa
Zadzwoń:
504 056 480
powrót

Audi. Poznaj historię nazwy samochodu

Historie nazw

Poznaj fascynującą historię marki samochodu, które poruszyło zmysły

Audi to marka samochodów osobowych należąca obecnie do portfolio koncernu Volkswagen. Produkcją samochodów marki Audi zajmuje się spółkę Audi AG z Ingolstad.

Historia marki Audi jest związana z osobą  Angusta Horch'a, który w 1899 roku w Kolonii założył przedsiębiorstwo o nazwie Horch. Ze względu na kłopoty finansowe i związane z tym nieporozumienia w zarządzie firmy, Angust Horch w 1909 roku zdecydował się odejść ze spółki i założyć nowe przedsiębiorstwo.

Tworzeniem nazwy dla swojej nowej firmy Horch zajął się osobiście.

Nie mogąc ponownie użyć swojego nazwiska w oryginalnym brzmieniu założyciel skorzystał z jego tłumaczenia w języku łacińskim. Po niemiecku „horch” znaczy  „nasłuchiwać”, a „audi” oznaczające „słuchaj”stanowi jedną z odmian wyrazu.

nazwa firmy audi

Firma Angusta Horch'a szybko się rozwijała i w 1932 roku Audi poprzez połączenie się z przedsiębiorstwami Horch, DKW i Wanderer stworzyła spółkę Auto Union. Wówczas powstało logo składające się z czterech srebrnych przeplatających się pierścieni, które symbolizowały czterech udziałowców spółki.

Pomimo lekkich zmian logotyp jest wciąż używany przez Audi i co więcej jest niezwykle istotnym składnikiem systemu identyfikacji wizualnej marki.

W 1964 roku  koncern Volkswagen przejął markę Audi i wraz z nią system identyfikacji wizualnej od  Auto Union.
Audi chcąc unowocześnić swój charakter zdecydowało się na redesign swojego logotypu. Delikatnie zmieniono kolor, kompozycję, liternictwo i grafikę. Choć zwykły przechodzeń nie zauważyłby zapewne zmian, to taka sama pozostała jedynie ilość pierścieni. Zmiany nie były inwazyjne, ale konieczne by marka mogła zamanifestować  świeżość,  nowoczesność i energię.

Zobacz również:

Nazwa dla firmy Nazwa dla produktu Grupy nazw Slogany i hasła reklamowe Renaming MARS. Poznaj historię słodkiej marki z USA M&M'S. Topi się w ustach a nie w dłoni KNORR - Smakuje każdemu. Pikantna nazwa firmy IKEA. Od marzeń chłopaka do globalnej marki Masz jeszcze jedną PEPSI? Historia nazwy produktu

 

Chętnie odpowiem
na wszelkie pytania

Zadzwoń:
✆ 883 222 282
Marcin Setlak

Wpisz w pole obok wynik działania: 1 dodać 5

powrót do góry
f