Zapytaj o ofertę

Nazwa dla firmy

Zadzwoń:
883 222 244
powrót

Soraya – Jak pięknie dziś wyglądasz!

Historie nazw

Soraya to polska marka kosmetyczna powstała w  1984 roku. Marka ta  specjalizuje się zwłaszcza w kosmetykach do pielęgnacji twarzy. Założycielką firmy Soraya jest Jolanta Zwolińska, która była jej właścicielką do 1994 roku, kiedy to firma Soraya przekształciła się w spółkę akcyjną. Od 2000 roku 100% udziałów firmy Soraya S.A. posiada szwedzki  koncern Cederroth AB.  Farmaceutyczno-kosmetyczna firma Cederroth AB specjalizuje się przede wszystkim w produktach z sektora higieny i opieki zdrowotnej. W portfolio Cederroth Polska od 6 października 2010 roku znajdują  się takie marki jak : Soraya, Salvequick, Family Fresh , Pharbio Medical oraz Dermika.

 

 

Plakaty są elementem systemu identyfikacji wizualnej marki.
Plakat marki Soraya
Źródło: Materiały reklamowe firmy Soraya

Ambasadorkami marki były np. Olga Bończyk, Małgorzata Kożuchowska, Agnieszka Maciąg, Edyta Herbuś i Małgorzata Foremniak, Maria Seweryn, Krystyna Janda oraz Edyta Górniak.

Jak powstała nazwa dla firmy Soraya?

Otóż była ona inspirowana postacią Sorayi Esfandiary Bachtiari  – księżniczki Iranu, drugiej żony ostatniego perskiego szacha Mohammada Rezy Pahlawiego.  Otóż przed powstaniem marki historia Sorayi Esfandiary Bachtiari  oraz jej nieprzeciętna uroda wzbudzały wielkie zainteresowanie. Jak twierdzi Sylwia Sławińska (dyrektor marketingu marki Soraya): 'Kto widział jej portret, nie ma wątpliwości, dlaczego markę kosmetyczną warto było nazwać imieniem kobiety, której upływ czasu jakby nie dotykał'. Przybliżmy więc postać, która skłoniła założycielkę marki - Jolantę Zwolińską do takiego namingu. Otóż Soraya Esfandiary Bachtiari była córką irańskiego ambasadora w RFN -  Chalila Esfandiary Bachtiariego i jego żony - Evy Karl. Oryginalną urodę odziedziczyła po matce Niemce i ojcu pochodzącym z ludu Bachtiarów. Śliczną i wykształconą młoda kobietę dostrzegła swatka wysłana przez irański dwór królewski i w tych słowach zarekomendowała jej kandydaturę na żonę szacha Iranu Mohammada Rezy Pahlawiego: 'Ta kobieta jest stworzona, by zostać królową. Piękna, wykształcona, mówi kilkoma językami, ma wspaniałe maniery'.

 

Otrzymawszy zaproszenie na uroczystą kolację w Teheranie 18-tetnia Soraya poleciała do Iranu, aby poznać szacha. Młodzi zakochali się w sobie.  12 lutego 1951 roku w Teheranie odbył się ślub młodej pary. Uroczystość obchodzono bardzo hucznie- zaproszono aż 1600 gości, a suknia ślubna panny młodej była specjalnie zaprojektowana przez dom mody Dior. Do jej wykonania potrzebowano aż 34 metrów srebrzystobiałej lamy, 6 tys. brylantów  oraz 20 tys. piór. Ze względu jednak na niepłodność Sorayi i braku jej zgody na wzięcie sobie przez szacha kolejnej żony para w 1958 roku postanowiła się rozwieść. Soraya wyjechała do Europy. Będąc w Rzymie poznała Dino De Laurentiisa - producenta filmowego i w 1965 roku zgodziła się wystąpić w jego filmie zatytułowanym „Trzy twarze kobiety” (po włosku „I tre volti”). Film nie odniósł jednak sukcesu, a zazdrosny szach wykupił wszystkie jego kopie. Ostatni partner Sorayi – włsoki reżyser - Franco Indovina- zostawił dla niej swoją rodzinę. Ten związek niestety również był nieszczęśliwy, gdyż 5 maja 1972 roku Franco Indovina zginął w wypadku lotniczym. Soraya Esfandiary Bachtiari zmarła w 2001 roku w Paryżu.  Opowiadając losy Sorayi często przywołuje się historię z jej dzieciństwa, a mianowicie fakt, że gdy mała Soraya była pytana kim chciałaby zostać w przyszłości zawsze odpowiadała, że marzy o tym by być księżniczką albo aktorką. Jak na ironię pomimo spełnienia się tych obu pragnień żadne z nich nie dało tej pięknej kobiecie szczęścia.

 

 

Plakaty są elementem systemu identyfikacji wizualnej marki.

Przykładowy plakat reklamowy marki Soraya.
Źródło: Materiały reklamowe firmy Soraya

 


Zobacz również:

Nazwa dla firmyNazwa dla produktuGrupy nazwSlogany i hasła reklamoweRenamingCiekawe nazwy firmMilka. Historia kolorowej krowyMaybelline. Urocza historia markiMars. Poznaj historię słodkiej marki z USAM&M'S. Topi się w ustach a nie w dłoni

 

Chętnie odpowiem
na Twoje pytania

Znaki towarowe - kancelaria
Marcin Setlak
CEO
Telefon883 222 244
Plane[email protected]

Zapytaj o nazwę dla Twojej marki

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania
Znaki towarowe - kancelaria
Marcin Setlak
CEO
Telefon883 222 244
Plane[email protected]
Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez BRANDELAW Marcin Setlak, NIP: 7381890884, w celu obsługi przesłanego zapytania i udzielenia odpowiedzi na nie.
Przeczytaj jak przetwarzamy
Twoje dane.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Marcin Setlak prowadzący działalnośćgospodarczą pod firmą BRANDELAW Marcin Setlak z siedzibą al. Warszawska 102, 20-824Lublin, NIP 7381890884, REGON 362446190 (dalej jako: ADO), z którym możliwy jestkontakt pod adresem e-mail: [email protected].

Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanieskierowane za pośrednictwem formularza kontaktowego. Podanie adresu e-mail jestniezbędne dla udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie. ADO będzie przetwarzał Państwaadres e-mail w oparciu o realizację prawnie uzasadnionego interesu ADO jakoadministratora danych, w postaci udzielenia odpowiedzi na złożone zapytanie, a zatem napodstawie art. 6 ust. 1 lit. f) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku zprzetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danychoraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalejRODO). Podanie imienia, nazwiska i numeru telefonu jest dobrowolne, a podając te danew formularzu wyrażają Państwo zgodę na ich wykorzystywanie.

ADO będzie przetwarzał Państwa dane przez okres niezbędny do udzielenia odpowiedzi, apo tym czasie w zakresie i przez okres niezbędny dla ustalenia, dochodzenia izabezpieczenia ewentualnych roszczeń, mogących mieć związek z komunikacją zużytkownikiem lub odpowiedzią na zapytanie skierowane za pośrednictwem formularzakontaktowego (na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) RODO).

Podanie danych jest dobrowolne, jednak brak adresu e-mail uniemożliwia uzyskanieodpowiedzi na pytanie skierowane za pośrednictwem formularza kontaktowego. ADOinformuje, że w oparciu o dane osobowe nie będą podejmowane decyzje w sposóbzautomatyzowany, nie będą one przedmiotem sprzedaży ani udostępniania podmiotomzewnętrznym, za wyjątkiem podmiotów i okoliczności ich ujawnienia przewidzianychprzepisami prawa oraz podmiotów świadczących usługi na rzecz ADO, np. hostingowe lubIT. Państwa dane osobowe nie będą również przekazywane do państw trzecich luborganizacji międzynarodowych.

ADO informuje, że przysługuje Państwu prawo dostępu do danych, ich sprostowania,usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobecprzetwarzania danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego, a także prawo doprzenoszenia danych. Aby skorzystać z przysługujących Państwu praw, prosimy o kontaktna adres e-mail wskazany powyżej. W treści wiadomości prosimy o wskazanie treściżądania (np. chęć dostępu do danych).

Dowiedz się więcej na polityka prywatności.

Pobierz darmowy e-book

Pamiętaj, drukuj tylko to co konieczne - chrońmy lasy!

praktyczne porady dotyczące rejestracji znaków towarowych

prosty, zrozumiały język

konkretne przykłady

Ebook 10 zagadnień prawnych które musisz znać

Poznaj 10 zagadnień prawnych, które powinieneś znać, jeśli prowadzisz firmę lub myślisz o jej założeniu.

Dowiesz się m.in. jak chronić nazwę, logo oraz domenę internetową.

Twoje dane będą przetwarzane przez BRANDELAW Marcin Setlak, NIP: 7381890884, w celu marketingu produktów i usług BRANDELAW oraz dystrybucji materiałów informacyjnych i promocyjnych, na podstawie zgody. Przeczytaj jak przetwarzamy
Twoje dane.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Marcin Setlak prowadzący działalność gospodarczą pod firmą BRANDELAW Marcin Setlak z siedzibą al. Warszawska 102, 20-824 Lublin, NIP 7381890884, REGON 362446190 (dalej jako: ADO), z którym możliwy jest kontakt pod adresem e-mail: [email protected].

Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu marketingu produktów i usług BRANDELAW oraz dystrybucji materiałów informacyjnych i promocyjnych, na podstawie Państwa zgody - art. 6 ust. 1 lit. a) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danychoraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). By móc otrzymywać materiały marketingowo-informacyjne na podany w formularzu adres e-maillub numer telefonu, zgodnie z przepisami ustawy o świadczeniu usług drogą elektronicznąoraz ustawy Prawo telekomunikacyjne, potrzebujemy dodatkowej zgody wynikającej właśnie z tych przepisów. Brak wyrażenia tej zgody uniemożliwia otrzymywanie informacjina podany adres e-mail lub numer telefonu.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonych zgód lub doczasu zaprzestania świadczenia usług w formie newsletter. Aby wycofać zgody prosimy okontakt z BRANDELAW Marcin Setlak na adres e-mail wskazany powyżej. Odbiorcy, którym mogą być ujawnione Państwa dane są podmiotami, z którymi ADO zawarł umowę na świadczenie usług serwisowych systemów informatycznych. Nie będą one również udostępniane innym odbiorcom zewnętrznym ani przekazywane do państwtrzecich czy organizacji międzynarodowych. W oparciu o Państwa dane nie dokonujemy profilowania, nie podlegają one również procesom podejmowania decyzji w sposób zautomatyzowany.

Mają Państwo prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania,usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz prawo do przenoszenia danych.Mają Państwo również prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym w Polsce jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych jeżeli uznają Państwo, że przetwarzanie danych osobowych przez BRANDELAW narusza przepisy RODO. Mają Państwo również prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie, przy czym wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Aby skorzystać z przysługujących Państwu praw, prosimy o kontakt na adres e-mail wskazany powyżej. W treści wiadomości prosimy o wskazanie treści żądania (np. chęć dostępu do danych).Podanie przez Państwa danych osobowych jest dobrowolne, niemniej bez ich podania niebędzie możliwe przekazywanie Newslettera. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych przez BRANDELAW w Polityce Prywatności serwisów BRANDELAW: https://brandelaw.pl/polityka-prywatnosci.html.

Dowiedz się więcej na polityka prywatności.
powrót do góry
grafika z zawijasem
f
facebook