Zapytaj o ofertę
źródłem marki jest dobra nazwa
Zadzwoń:
504 056 480
powrót

Smak Nescafe. Historia nazwy produktu

Historie nazw

A gdyby tak... stworzyć kawę w proszku - doskonały pomysł na Prima Aprilis.

Nescafé jest znaną na całym świecie marką kawy i produktów kawowych, która znajduje się w portfolio korporacji Nestlé.

Początek historii Nescafé wiąże się ze spadkiem eny ziarna kawowego, który był spowodowany dużą nadwyżką produkcji w Brazylii. Wówczas nie znano metod na długotrwałe przechowywanie kawy lub na jej wykorzystania w przemyśle, dlatego też  Narodowy Instytut Kawy z Sao Paulo zaangażował szwajcarską firmę Nestlé. Wybór padł na  Nestlé, gdyż firma zajmowała się konserwowaniem i proszkowaniem produktów spożywczych. Wykonując wiele eksperymentów pracownik Nestlé - Max Morgenthaler opracował metodę uzyskiwania kawy w proszku, która posiadała  naturalny kawowy aromat i smak.

Nescafe - logo i nazwa dla firmy

1 kwietnia 1938 roku powstała pierwsza na świecie kawa rozpuszczalna, któej nadano nazwę Nescafé. Do utworzenia nazwy produktu zastosowano akronim pochodzący z połączenia dwóch słów:  nazwy firmy "Nestlé" i słowa "café".

 

Zobacz również:

Nazwa dla firmy Nazwa dla produktu Grupy nazw Slogany i hasła reklamowe Renaming M&M'S. Topi się w ustach a nie w dłoni KNORR - Smakuje każdemu. Pikantna nazwa firmy Masz jeszcze jedną PEPSI? Historia nazwy produktu MARS. Poznaj historię słodkiej marki z USA

 

Chętnie odpowiem
na wszelkie pytania

Zadzwoń:
✆ 504 056 480
Marcin Setlak

Wpisz w pole obok wynik działania: 4 dodać 3

Administratorem Państwa Danych Osobowych jest BRANDELAW Marcin Setlak z siedzibą w Lublinie (20-314) ul. Przyjaźni 9/80, NIP: 7381890884, REGON: 362446190, z którym możliwy jest kontakt pod tym adresem e-mail: [email protected].

Państwa dane osobowe będą wykorzystywane jedynie do celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zadane za pomocą formularza, a zatem na podstawie art. 6 ust. 1 lit. (f) RODO, czyli realizacji prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

Podanie powyższych danych osobowych jest dobrowolne, choć konieczne dla udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie. Państwa dane będą przetwarzane przez BRANDELAW Marcin Setlak do czasu udzielenia odpowiedzi na pytanie lub do czasu zgłoszenia ewentualnego sprzeciwu wobec ich przetwarzania albo żądania ich usunięcia, a po tym czasie w calach archiwalnych i statystycznych – w okresie przewidzianym w procedurach wewnętrznych administratora danych, a także w celu ustalenia i zabezpieczenia ewentualnych roszczeń związanych z tym procesem, aż do czasu ich wygaśnięcia, przez okres przewidziany przepisami prawa.

Podanie danych osobowych i wysłanie formularza jest dobrowolne. Mają Państwo prawo do dostępu do danych, ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, żądania ich usunięcia i zaprzestania przetwarzania danych, jak również prawo do złożenia skargi do organu nadzorczego monitorującego przestrzeganie przepisów prawa w zakresie ochrony danych osobowych.

Państwa dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom. Nie będą one również udostępniane odbiorcom zewnętrznym ani przekazywane do państw trzecich, czy organizacji międzynarodowych. W oparciu o Państwa dane nie dokonujemy profilowania, nie podlegają one również procesom podejmowania decyzji w sposób zautomatyzowany.

powrót do góry
f