Zapytaj o ofertę
źródłem marki jest dobra nazwa
Zadzwoń:
504 056 480
powrót

Smak Nescafe. Historia nazwy produktu

Historie nazw

A gdyby tak... stworzyć kawę w proszku - doskonały pomysł na Prima Aprilis.

Nescafé jest znaną na całym świecie marką kawy i produktów kawowych, która znajduje się w portfolio korporacji Nestlé.

Początek historii Nescafé wiąże się ze spadkiem ceny ziarna kawowego, który był spowodowany dużą nadwyżką produkcji w Brazylii. Wówczas nie znano metod na długotrwałe przechowywanie kawy lub na jej wykorzystania w przemyśle, dlatego też  Narodowy Instytut Kawy z Sao Paulo zaangażował szwajcarską firmę Nestlé. Wybór padł na  Nestlé, gdyż firma zajmowała się konserwowaniem i proszkowaniem produktów spożywczych. Wykonując wiele eksperymentów pracownik Nestlé - Max Morgenthaler opracował metodę uzyskiwania kawy w proszku, która posiadała  naturalny kawowy aromat i smak.

1 kwietnia 1938 roku powstała pierwsza na świecie kawa rozpuszczalna, któej nadano nazwę Nescafé. Do utworzenia nazwy produktu zastosowano akronim pochodzący z połączenia dwóch słów:  nazwy firmy "Nestlé" i słowa "café".

Zobacz również:

Nazwa dla firmy Nazwa dla produktu Grupy nazw Slogany i hasła reklamowe Renaming M&M'S. Topi się w ustach a nie w dłoni KNORR - Smakuje każdemu. Pikantna nazwa firmy Masz jeszcze jedną PEPSI? Historia nazwy produktu MARS. Poznaj historię słodkiej marki z USA

 

Chętnie odpowiem
na wszelkie pytania

Zadzwoń:
✆ 883 222 282
Marcin Setlak

Wpisz w pole obok wynik działania: 2 dodać 4

powrót do góry
f