Zapytaj o ofertę

Nazwa dla firmy

Zadzwoń:
883 222 244
powrót

Słodka historia FERRERO

Historie nazw

FERRERO S.A.  jest to włoska firma o międzynarodowym zasięgu, która zajmuje się produkcją słodyczy, przekąsek i napojów. Siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w mieście Alba, w Piemoncie, we Włoszech. Obecnie jej produkty można dostać w ponad stu krajach. Nazwa dla firmy pochodzi od nazwiska jej założyciela - Pietra Ferrero.

nazwa Ferreo Rocher

Pietro urodził się w 1898 r. w Farigliano - miejscowości zlokalizowanej we włoskiej prowincji Cuneo. Już jako nastolatek był bardzo przedsiębiorczy, dlatego też zajął się sprzedażą słodyczy w miejscowości Dogliani. Jednak pierwszym poważnym biznesem było założenie własnej cukierni w Turynie przy via Berthollet. Mając 44 lata Pietro Ferrero postanowił przenieść się wraz z rodziną do miasteczka Alba, gdzie wraz z żoną, Pierą Cillaro, otworzył elegancką cukiernię połączoną z kawiarnią. Realnie biznesem zarządzała pani Piera, gdyż Pietro chcąc wprowadzić nowe produkty do oferty cukierni pracował w swoim laboratorium cukierniczym nad nowymi recepturami. Zaraz po II wojnie światowej firma Pietra Ferrero miała kłopoty z zaopatrzeniem się nawet w podstawowe składniki do produkcji słodyczy. Te ograniczenia spowodowały, że kreatywny Ferrero zauważył możliwość wykorzystania orzecha laskowego - ze względu na jego szerokie występowanie w Piemoncie nie byłoby problemów z dostawą. Właśnie wówczas Pietro Ferrero stworzył pierwszą masę orzechową do smarowania pieczywa. Stworzona nazwa dla produktu przez Włocha brzmiała:  GIANDUJOT.

Cieszące się ogromną popularnością masło orzechowe GIANDUJOT  było sprzedawane  w blokach owiniętych folią. To właśnie dzięki temu produktowi małe laboratorium powoli rozwinęło się w rodzinną fabrykę, którą nazwano FERRERO. Dokładnie 14 maja 1946 roku przedsiębiorstwo zostało oficjalnie wpisane do rejestru Izby Handlowej. Wkrótce potem pani Piera zdecydowała się zamknąć cukiernię i przenieść się do fabryki męża, gdzie zajmowała się kadrami i administracją. Dzięki Pierze firma zyskała pozytywny wewnętrzny PR, który wyzwalał w pracownikach poczucie jedności z miejscem pracy. Dzięki temu w 1948 roku podczas powodzi nieprzerwanie przez cztery doby pracownicy wspólnie ratowali „własną” fabrykę. Z koli bratu założyciela - Giovanniemu  Ferrero przedsiębiorstwo zawdzięcza stworzenie sprawnej sieci dystrybucji na terenie całych Włoch. To jego pomysłem było, by firma zainwestowała we własne samochody dostawcze FIAT 1100. Zasugerował również, by oprócz przewożenia towaru używać ich także jako nośników reklamowych. Pozwalało to zaoszczędzić na kosztach dystrybucji oraz promować markę podczas podróży samochodów do miejsc docelowych.


Po śmierci Pietro Ferrero w 1949 roku piecza nad działalnością firmy przeszła w ręce jego syna Michela oraz brata Giovanniego.  Michele Ferrero wprowadził do portfolio firmy kolejne produkty.  W latach 1951 i 1953 wprowadził na włoski rynek  pierwsze batoniki śniadaniowe dla dzieci: SULTANINO i CREMABLOCK. Dzieci je uwielbiały, o czym świadczyć może fakt, że już w 1954 roku produkcja CREMABLOCK wyniosła aż 4800 ton. W 1951 roku powstał również pomysł, by blok GIANDUJOT  zmienić w łatwą do smarowania na chlebie masę o namingu SuperCrema.

Ważnym wydarzeniem w historii firmy FERRERO było otwarcie we wrześniu 1956 roku pierwszej zagranicznej filii w Stadtallendorf w Niemczech. Dużym powodzeniem na niemieckim rynku cieszył się przede wszystkim oferowany przez FERRERO orzechowo-czekoladowy krem do pieczywa o nazwie Cremalba, który sprzedawano w szklanych opakowaniach. Równie istotnym produktem okazały się wprowadzone przez fabrykę  pralinki z czereśnią z Piemontu - MON CHERI. Lata 60. są okresem intensywnej ekspansji zagranicznej firmy FERRERO, która otworzyła swoje filie we Francji, Belgii, Holandii, Luksemburgu, Danii, Szwecji, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Z kolei międzykontynentalną działalność przedsiębiorstwo rozpoczęło w 1969 roku, gdy wkroczyło na rynek USA.

 

 

Etymologia nazwy Nutella powstała poprzez połączenie angielskiego słowa „nut" oznaczającego orzech i włoskiej zdrabniającej końcówki „-ella".Opakowanie powstałej w 1964 roku marki Nutella, która znajduje się w portfolio FERRERO.

 

W tym także okresie narodziła się tak uwielbiana dziś przez dzieci marka Nutella. W 1964 roku ze względu na ekspansję międzynarodową FERRERO postanowiło odświeżyć nazwę swojego kremu orzechowo-czekoladowego. Etymologia nazwy Nutella wiąże się z połączeniem angielskiego słowa „nut" oznaczającego orzech i włoskiej zdrabniającej końcówki „-ella". Następnymi flagowymi słodyczami oferowany przez FERRERO jest linia produktów Kinder. Ze względu na powstanie linii w fabryce w Niemczech nazwę stworzono od niemieckiego słowa „kinder” oznaczającego dzieci,  do których właśnie produkt był kierowany. Pierwsze słodycze z tej linii to: Kinder Czekolada z 1968 roku  i Kinder Niespodzianka z 1974 roku. Chcąc sprostać wymaganiom klientów Michele Ferrero wprowadził na rynek rewolucyjne pudełeczko miętowych drażetek Tic Tac.

 

Plakaty są elementem systemu identyfikacji wizualnej marki.Przykładowy plakat reklamowy marki Kinder maxi, która znajduje się w portfolio FERRERO.
Źródło: Materiały reklamowe firmy Ferrero


W latach 70. firma nie zaprzestała rozszerzać swojej działalności, więc oferta FERRERO dotarła także do Kanady, Australii, Ekwadoru, Portoryko, Hongkongu czy Japonii. Po upadku muru berlińskiego FERRERO zyskało możliwość wkroczenia na rynki państw Europy Wschodniej. Dlatego też firma otworzyła swój oddział w Warszawie, a w 1996 roku zakład produkcyjny w Belsku Dużym w pobliżu Grójca.

Aktualnie Grupą FERRERO kieruje Giovanni Ferrero- jeden z synów Michela. W portfolio FERRERO znajdują się wspomniane już: Nutella, linia produktów Kinder, Tic Tac, MON CHERI oraz batoniki DUPLO, Rafaello, Ferrero Rocher, Ferrero Prestige, Ferrero Collection. Oprócz smakowitej oferty na wizerunek marki pozytywnie wpływa również działanie „Fundacji im. Piery, Pietra i Giovanniego Ferrero”

 

Przykładowe spoty reklamowe marek znajdujących się w portfolio FERRERO.

 


Zobacz również:

Nazwa dla firmyNazwa dla produktuGrupy nazwSlogany i hasła reklamoweRenamingCiekawe nazwy firmMilka. Historia kolorowej krowyMaybelline. Urocza historia markiMars. Poznaj historię słodkiej marki z USAM&M'S. Topi się w ustach a nie w dłoni

 

Chętnie odpowiem
na Twoje pytania

Znaki towarowe - kancelaria
Marcin Setlak
CEO
Telefon883 222 244
Plane[email protected]

Zapytaj o nazwę dla Twojej marki

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania
Znaki towarowe - kancelaria
Marcin Setlak
CEO
Telefon883 222 244
Plane[email protected]
Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez BRANDELAW Marcin Setlak, NIP: 7381890884, w celu obsługi przesłanego zapytania i udzielenia odpowiedzi na nie.
Przeczytaj jak przetwarzamy
Twoje dane.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Marcin Setlak prowadzący działalnośćgospodarczą pod firmą BRANDELAW Marcin Setlak z siedzibą al. Warszawska 102, 20-824Lublin, NIP 7381890884, REGON 362446190 (dalej jako: ADO), z którym możliwy jestkontakt pod adresem e-mail: [email protected].

Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanieskierowane za pośrednictwem formularza kontaktowego. Podanie adresu e-mail jestniezbędne dla udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie. ADO będzie przetwarzał Państwaadres e-mail w oparciu o realizację prawnie uzasadnionego interesu ADO jakoadministratora danych, w postaci udzielenia odpowiedzi na złożone zapytanie, a zatem napodstawie art. 6 ust. 1 lit. f) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku zprzetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danychoraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalejRODO). Podanie imienia, nazwiska i numeru telefonu jest dobrowolne, a podając te danew formularzu wyrażają Państwo zgodę na ich wykorzystywanie.

ADO będzie przetwarzał Państwa dane przez okres niezbędny do udzielenia odpowiedzi, apo tym czasie w zakresie i przez okres niezbędny dla ustalenia, dochodzenia izabezpieczenia ewentualnych roszczeń, mogących mieć związek z komunikacją zużytkownikiem lub odpowiedzią na zapytanie skierowane za pośrednictwem formularzakontaktowego (na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) RODO).

Podanie danych jest dobrowolne, jednak brak adresu e-mail uniemożliwia uzyskanieodpowiedzi na pytanie skierowane za pośrednictwem formularza kontaktowego. ADOinformuje, że w oparciu o dane osobowe nie będą podejmowane decyzje w sposóbzautomatyzowany, nie będą one przedmiotem sprzedaży ani udostępniania podmiotomzewnętrznym, za wyjątkiem podmiotów i okoliczności ich ujawnienia przewidzianychprzepisami prawa oraz podmiotów świadczących usługi na rzecz ADO, np. hostingowe lubIT. Państwa dane osobowe nie będą również przekazywane do państw trzecich luborganizacji międzynarodowych.

ADO informuje, że przysługuje Państwu prawo dostępu do danych, ich sprostowania,usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobecprzetwarzania danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego, a także prawo doprzenoszenia danych. Aby skorzystać z przysługujących Państwu praw, prosimy o kontaktna adres e-mail wskazany powyżej. W treści wiadomości prosimy o wskazanie treściżądania (np. chęć dostępu do danych).

Dowiedz się więcej na polityka prywatności.

Pobierz darmowy e-book

Pamiętaj, drukuj tylko to co konieczne - chrońmy lasy!

praktyczne porady dotyczące rejestracji znaków towarowych

prosty, zrozumiały język

konkretne przykłady

Ebook 10 zagadnień prawnych które musisz znać

Poznaj 10 zagadnień prawnych, które powinieneś znać, jeśli prowadzisz firmę lub myślisz o jej założeniu.

Dowiesz się m.in. jak chronić nazwę, logo oraz domenę internetową.

Twoje dane będą przetwarzane przez BRANDELAW Marcin Setlak, NIP: 7381890884, w celu marketingu produktów i usług BRANDELAW oraz dystrybucji materiałów informacyjnych i promocyjnych, na podstawie zgody. Przeczytaj jak przetwarzamy
Twoje dane.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Marcin Setlak prowadzący działalność gospodarczą pod firmą BRANDELAW Marcin Setlak z siedzibą al. Warszawska 102, 20-824 Lublin, NIP 7381890884, REGON 362446190 (dalej jako: ADO), z którym możliwy jest kontakt pod adresem e-mail: [email protected].

Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu marketingu produktów i usług BRANDELAW oraz dystrybucji materiałów informacyjnych i promocyjnych, na podstawie Państwa zgody - art. 6 ust. 1 lit. a) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danychoraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). By móc otrzymywać materiały marketingowo-informacyjne na podany w formularzu adres e-maillub numer telefonu, zgodnie z przepisami ustawy o świadczeniu usług drogą elektronicznąoraz ustawy Prawo telekomunikacyjne, potrzebujemy dodatkowej zgody wynikającej właśnie z tych przepisów. Brak wyrażenia tej zgody uniemożliwia otrzymywanie informacjina podany adres e-mail lub numer telefonu.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonych zgód lub doczasu zaprzestania świadczenia usług w formie newsletter. Aby wycofać zgody prosimy okontakt z BRANDELAW Marcin Setlak na adres e-mail wskazany powyżej. Odbiorcy, którym mogą być ujawnione Państwa dane są podmiotami, z którymi ADO zawarł umowę na świadczenie usług serwisowych systemów informatycznych. Nie będą one również udostępniane innym odbiorcom zewnętrznym ani przekazywane do państwtrzecich czy organizacji międzynarodowych. W oparciu o Państwa dane nie dokonujemy profilowania, nie podlegają one również procesom podejmowania decyzji w sposób zautomatyzowany.

Mają Państwo prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania,usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz prawo do przenoszenia danych.Mają Państwo również prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym w Polsce jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych jeżeli uznają Państwo, że przetwarzanie danych osobowych przez BRANDELAW narusza przepisy RODO. Mają Państwo również prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie, przy czym wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Aby skorzystać z przysługujących Państwu praw, prosimy o kontakt na adres e-mail wskazany powyżej. W treści wiadomości prosimy o wskazanie treści żądania (np. chęć dostępu do danych).Podanie przez Państwa danych osobowych jest dobrowolne, niemniej bez ich podania niebędzie możliwe przekazywanie Newslettera. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych przez BRANDELAW w Polityce Prywatności serwisów BRANDELAW: https://brandelaw.pl/polityka-prywatnosci.html.

Dowiedz się więcej na polityka prywatności.
powrót do góry
grafika z zawijasem
f
facebook