Zapytaj o ofertę
źródłem marki jest dobra nazwa
Zadzwoń:
883 222 244
powrót

Nazwa dla firmy

Jest światło i jest OSRAM. Dowiedz się więcej jakie wymogi należy spełnić, aby nazwa dla firmy była odpowiednia.

Specjalizujemy się w projektach, których przedmiotem jest tworzenie nazw firm. Naszymi klientami są firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, dążących do zwiększenia swojej konkurencyjności na rynku m.in. poprzez podejmowanie optymalizacji w zakresie własnego wizerunku.

Każda stworzona przez nas nazwa dla firmy spełnia szereg wymogów, które decydują o dalszym jej powodzeniu na rynku. Poznaj najważniejsze z nich.

Nazwa zgodna z prawem

Każda dobra nazwa dla firmy musi spełniać wymogi przepisów prawnych. Odrębne wymagania względem nazwy stosuje się do osób fizycznych prowadzących działałność gospodarczą, umów spółki cywilnej oraz spółek osobowych, a inne względem spółek kapitałowych. Wiedza o formie prawnej pozwala przygotować nazwę, która będzie dopasowana do jej skali.

Nazwa kreatywna

Opracowując założenia dla nowej nazwy starannie analizowany jest rynek na jakim funkcjonuje lub ma działać firma. Celem tego jest stworzenie nazwy, która nie tylko będzie unikalna, ale również stanowić będzie wyróżnik wśród konkurencji. Nazwa kreatywna otwiera również przed firmą nowe obszary, które mogą być zagospodarowane przez nią wraz z rozszerzaną działalnością.

Nazwa sugestywna

Prawidłowo stworzona ciekawa nazwa dla firmy powinna zawierać w sobie odpowiednio zdefiniowane skojarzenia oraz obietnicę. Ważną kwestią jest dopasowanie siły perswazyjności nazwy do skali działalności spółki.

 

 

 

W małych przedsiębiorstwach, gdzie nie ma marek produktowych, stworzona nazwa firmy musi być na tyle sugestywna, by jasno przybliżać korzyści jakie oferuje.

Nazwa poprawna językowo

Ciekawe nazwy powinny być poprawne gramatycznie, semantycznie i logicznie. Sytuacja, w której wprowadzony jest celowo błąd ortograficzny może być odebrana jako niestosująca się do panujących zasad, a tak nazwana firma jako nierzetelna.

Nazwa uniwersalna

Na globalnym rynku weryfikacja nazwy w innych językach powinna stanowić standard. Nigdy nie wiadomo, kiedy firma rozpocznie współpracę z kontrahentami z innych państw, a poprawność językowa nie będzie powodem problemów. Do klasyki lapsusów znaczeniowych zaliczyć należy niemiecką markę oświetleniową OSRAM działającą w Polsce.

Zależy Ci na czasie?
Zobacz propozycje gotowych nazw dla firm.
Wejdź na nasz portal Rmarket.pl.

Chętnie odpowiem
na wszelkie pytania

Zadzwoń:
✆ 883 222 244
Marcin Setlak Marcin Setlak

Wpisz w pole obok wynik działania: 5 dodać 2

Administratorem Państwa Danych Osobowych jest BRANDELAW Marcin Setlak z siedzibą w Lublinie (20-314) ul. Przyjaźni 9/80, NIP: 7381890884, REGON: 362446190, z którym możliwy jest kontakt pod tym adresem e-mail: [email protected].

Państwa dane osobowe będą wykorzystywane jedynie do celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zadane za pomocą formularza, a zatem na podstawie art. 6 ust. 1 lit. (f) RODO, czyli realizacji prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

Podanie powyższych danych osobowych jest dobrowolne, choć konieczne dla udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie. Państwa dane będą przetwarzane przez BRANDELAW Marcin Setlak do czasu udzielenia odpowiedzi na pytanie lub do czasu zgłoszenia ewentualnego sprzeciwu wobec ich przetwarzania albo żądania ich usunięcia, a po tym czasie w calach archiwalnych i statystycznych – w okresie przewidzianym w procedurach wewnętrznych administratora danych, a także w celu ustalenia i zabezpieczenia ewentualnych roszczeń związanych z tym procesem, aż do czasu ich wygaśnięcia, przez okres przewidziany przepisami prawa.

Podanie danych osobowych i wysłanie formularza jest dobrowolne. Mają Państwo prawo do dostępu do danych, ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, żądania ich usunięcia i zaprzestania przetwarzania danych, jak również prawo do złożenia skargi do organu nadzorczego monitorującego przestrzeganie przepisów prawa w zakresie ochrony danych osobowych.

Państwa dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom. Nie będą one również udostępniane odbiorcom zewnętrznym ani przekazywane do państw trzecich, czy organizacji międzynarodowych. W oparciu o Państwa dane nie dokonujemy profilowania, nie podlegają one również procesom podejmowania decyzji w sposób zautomatyzowany.

powrót do góry
grafika z zawijasem
f
facebook