Zapytaj o ofertę
źródłem marki jest dobra nazwa
Zadzwoń:
504 056 480
powrót

Nazwa dla firmy

Jest światło i jest OSRAM. Dowiedz się więcej jakie wymogi należy spełnić, aby nazwa dla firmy była odpowiednia.

Specjalizujemy się w projektach, których przedmiotem jest tworzenie nazw firm. Naszymi klientami są firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, dążących do zwiększenia swojej konkurencyjności na rynku m.in. poprzez podejmowanie optymalizacji w zakresie własnego wizerunku.

Każda stworzona przez nas nazwa dla firmy spełnia szereg wymogów, które decydują o dalszym jej powodzeniu na rynku. Poznaj najważniejsze z nich.

Nazwa zgodna z prawem

Każda dobra nazwa dla firmy musi spełniać wymogi przepisów prawnych. Odrębne wymagania względem nazwy stosuje się do osób fizycznych prowadzących działałność gospodarczą, umów spółki cywilnej oraz spółek osobowych, a inne względem spółek kapitałowych. Wiedza o formie prawnej pozwala przygotować nazwę, która będzie dopasowana do jej skali.

Nazwa kreatywna

Opracowując założenia dla nowej nazwy starannie analizowany jest rynek na jakim funkcjonuje lub ma działać firma. Celem tego jest stworzenie nazwy, która nie tylko będzie unikalna, ale również stanowić będzie wyróżnik wśród konkurencji. Nazwa kreatywna otwiera również przed firmą nowe obszary, które mogą być zagospodarowane przez nią wraz z rozszerzaną działalnością.

Nazwa sugestywna

Prawidłowo stworzona ciekawa nazwa dla firmy powinna zawierać w sobie odpowiednio zdefiniowane skojarzenia oraz obietnicę. Ważną kwestią jest dopasowanie siły perswazyjności nazwy do skali działalności spółki.

 

 

 

W małych przedsiębiorstwach, gdzie nie ma marek produktowych, stworzona nazwa firmy musi być na tyle sugestywna, by jasno przybliżać korzyści jakie oferuje.

Nazwa poprawna językowo

Ciekawe nazwy powinny być poprawne gramatycznie, semantycznie i logicznie. Sytuacja, w której wprowadzony jest celowo błąd ortograficzny może być odebrana jako niestosująca się do panujących zasad, a tak nazwana firma jako nierzetelna.

Nazwa uniwersalna

Na globalnym rynku weryfikacja nazwy w innych językach powinna stanowić standard. Nigdy nie wiadomo, kiedy firma rozpocznie współpracę z kontrahentami z innych państw, a poprawność językowa nie będzie powodem problemów. Do klasyki lapsusów znaczeniowych zaliczyć należy niemiecką markę oświetleniową OSRAM działającą w Polsce.

Zależy Ci na czasie?
Zobacz propozycje gotowych nazw dla firm.
Wejdź na nasz portal Rmarket.pl.

Chętnie odpowiem
na wszelkie pytania

Zadzwoń:
✆ 883 222 282
Marcin Setlak

Wpisz w pole obok wynik działania: 6 dodać 0

powrót do góry
f