Zapytaj o ofertę
źródłem marki jest dobra nazwa
Zadzwoń:
504 056 480
powrót

„Nowa jakość życia” z Whirlpool

Historie nazw

Whirlpool Corporation jest to jedna z czołowych światowych spółek zajmujących się produkują i dystrybucją sprzętu AGD. Najsłynniejszą  marką firmy jest Whirlpool. Od 9 września 1955 roku  korporacja Whirlpool  jest notowana na giełdzie w Nowym Jorku.

Początki firmy sięgają dnia 11 listopada 1911 roku, gdy w  St. Joseph, w stanie Michigan (USA) założono przedsiębiorstwo o nazwie Upton Machine Company. Firma ta zajmowała się produkcją pierwszych elektrycznych pralek wirnikowych. Etymologia nazwy  jest związana z nazwiskiem założycieli, a mianowicie Louisem i Emory Upton. W 1929 roku Upton Machine Company połączyła się z firmą Nineteen Hundred Washer Co. W 1950 roku nastąpiła zmiana nazwy firmy Nineteen Hundred Corporation na  Whirlpool Corporation. Historia nazwy pochodzi od słowa „whirlpool”, które w jęz. angielskim oznacza wir. Jako, że przedsiębiorstwo na początku istnienia zajmowało się produkcją tylko elektrycznych pralek wirnikowych naming ten był jak najbardziej spójny z jego działalnością. W 1957 roku Whirlpool zainwestowała w Brasmotor S.A. dzięki czemu uzyskała udział w brazylijskim rynku AGD. Z kolei w 1986 roku Whirlpool zakupiła KitchenAid. W tym samym roku Whirlpool i Philips stworzyły spółkę joint venture w Europie. Warto dodać, że w 1991 roku  Whirlpool stała się wyłącznym właścicielem wspomnianej spółki. Od tego momentu do obecnych czasów Whirlpool Europe skonsolidowała aż 32 odrębne rynki.

Logo jest kluczowym składnikiem systemu identyfikacji wizualnej marki.

Od 2000 roku Whirlpool wprowadził na rynek wiele innowacyjnych projektów np. w 2000 roku nowoczesną kuchenkę mikrofalową Macrowave, w 2002 roku  projekt sprzętu pralniczego tzw.  Project F, w 2004 roku projekt urządzeń kuchennych. In.Kitchen.
W tym okresie, a ściślej w 2002 roku Whirlpool Polska S.A. z siedzibą w Warszawie (polska filia Whirlpool Corporation ) przejęła wiodącego polskiego producenta sprzętu AGD, czyli firmę  Polar SA. z siedzibą we Wrocławiu. Stąd też decyzja Whirlpool Europe by otworzyć we Wrocławiu  fabrykę kuchenek. W 2005 roku rozpoczęto więc w Polsce produkcję płyt kuchennych i piekarników do zabudowy, które następnie sprzedawano na wszystkich europejskich rynkach . Należy dodać, że Whirlpool Polska S.A we Wrocławiu  oprócz  takich działów jak  fabryka kuchenek  skupia także  fabrykę chłodnictwa i zmywarek, „Centrum Badań i Rozwoju Produktów” oraz „Regionalne Centrum Dystrybucji”.
W dniu 31 marca 2006 roku Whirlpool Corporation zakupiła Maytag Corporation, dzięki czemu 
wyprzedziła firmę Electrolux , co zapewniło jej pozycję światowego lidera w produkcji i sprzedaży dużego sprzętu AGD.
W 2009 roku korporacja Whirlpool ogłosiła  strategię na najbliższe lata. Za główny cel firma postawiła sobie  tworzenie energooszczędnych urządzeń, które przyczyniać się będą do zmniejszenia zużycia zasobów naturalnych.

Plakaty są elementem promocji marki wśród konsumentów.

Źródło: Materiały reklamowe firmy Whirlpool

Przykładowe plakaty reklamowe Whirlpool Corporation.

 

 

CIEKAWOSTKI

 

Zobacz również:

Nazwa dla firmyNazwa dla produktuGrupy nazwSlogany i hasła reklamoweRenamingCiekawe nazwy firmMilka. Historia kolorowej krowyMaybelline. Urocza historia markiMars. Poznaj historię słodkiej marki z USAM&M'S. Topi się w ustach a nie w dłoni


powrót do góry
grafika z zawijasem
f
facebook