Zapytaj o ofertę
źródłem marki jest dobra nazwa
Zadzwoń:
883 222 244
powrót

Nazwa dla sklepu muzycznego

Opinie i porady

Przedsiębiorca, zastanawiający się, jak nazwać sklep muzyczny, po przeczytaniu artykułu będzie wiedział, jakie cechy posiada dobra nazwa firmy, a do tego, będzie wiedział, jakie kruczki prawne związane z tworzeniem nazw, mogą po drodze na niego czyhać.


Jak to wygląda od strony prawnej?

 Niestety wielu przedsiębiorców, przy tworzeniu nazwy dla firmy muzycznej nie zdaje sobie sprawy, że wymyślona nazwa, jako znak towarowy może być już w użytku. Posługiwanie się zastrzeżoną już nazwą firmy, może ściągnąć na nich niemałe kłopoty. To wszystko wynika z ustawy, która przewiduje karę grzywny dla osoby posługującej się znakiem towarowym, która nie jest do tego upoważniona. Zrezygnowanie używania znaku towarowego oraz jego zmiany mogą być kłopotliwe w sytuacji, gdy biznesmen zainwestował w promocję i budowanie renomy swojej marki spore pieniądze. Niestety, w takiej sytuacji, wymienione konsekwencje są nieuniknione.Możesz się przed tym uchronić, poprzez sprawdzenie zastrzeżonych znaków towarowych w ogólnodostępnych wyszukiwarkach tychże znaków.
W razie niejasności wiedz, czym jest znak towarowy: znakiem towarowym nazywamy każde oznaczenie, które można przedstawić w formie graficznej, ważne, żeby forma miała moc wyróżniającą. Mogą to być, np. formy przestrzenne, grafiki, zapachy, dźwięki, kolory, domeny internetowe, etc.

nazwa dla sklepu muzycznegoŹródło: fotolia.com


Użyj podanych wskazówek, a stworzysz świetną nazwę dla swojego sklepu muzycznego

1. Postaw na przejrzystość. Jest to fundament przy tworzeniu nazw dla firm i nie bez powodu. Proste nazwy łatwiej się zapamiętuje, a co za tym idzie, łatwiej je powtórzyć. Krótka nazwa powinna mieć nie więcej niż trzy sylaby: Apple, Nike, Opel. Widzisz?


2. Nieśmiertelność terminu. Zakładając firmę, oczekujesz, że będzie prosperować przez kilka lub kilkanaście ładnych lat. Dlatego też, nazwa sklepu muzycznego powinna być ponadczasowa. Tak samo dobra dzisiaj, jak i za 10 lat. Żeby to osiągnąć, nie możesz ulegać dynamicznie zmieniającym się trendom. Twórca nazwy Coca – Coli zignorował panującą modę i oryginalna nazwa napoju używana jest do dziś. 


3. Nazwa zrozumiała dla wszystkich. Przy tworzeniu nazwy dla firmy wystrzegaj się stosowania polskich znaków – ś, ż, ć. Pamiętaj, że nazwa będzie powtarzana bardzo często przez telefon, np. w celach urzędowych. Warto dłużej pomyśleć nad nazwą i uniknąć zbędnych pytań "er zet czy ż z kropka?", " u otwarte?". Uwierz, że takie posunięcie ułatwi Ci życie. 4.
 Może jeszcze tego nie wiesz, ale Twój sklep w przyszłości, może wyjść na rynek zagraniczny, dlatego też stwórz nazwę, która będzie zrozumiała również dla obcokrajowców. Akurat w branży muzycznej jest dużo terminów, które dla osób z różnych regionów znaczą to samo, więc zadanie masz ułatwione! W przypadku innych nazw, sprawdź je przynajmniej w podstawowych językach – angielskim, niemieckim, francuskim czy hiszpańskim. Dzięki temu unikniesz kompromitacji.


Tylko skąd wziąć inspirację? 

 Źródeł jest mnóstwo! Jak już zostało wspomniane, rynek muzyczny jest bogaty w ciekawie brzmiące terminy. Twoja nazwa firmy nie musi jasno wiązać się z muzyką. Możesz poszukać interesujących terminów w słownikach, do których masz dostęp, łącz ze sobą wyrazy, pogłówkuj trochę, ale nie przesadź. Bo od razu widać, która z nazw firm jest przekombinowana. 
Cóż mogę Ci życzyć owocnych poszukiwań oraz otwartego i twóczego myślenia. Być może stwierdzisz, że to zadanie jest zbyt trudne. Nic straconego, bo zawsze możesz zwrócić się o pomoc do agencji namingowej, która z radością stworzy idealną, pod każdym względem, nazwę dla sklepu muzycznego.

Zobacz również:

Nazwa dla firmyNazwa dla produktuGrupy nazwSlogany i hasła reklamoweRenamingCiekawe nazwy firmMilka. Historia kolorowej krowyMaybelline. Urocza historia markiMars. Poznaj historię słodkiej marki z USAM&M'S. Topi się w ustach a nie w dłoni


powrót do góry
grafika z zawijasem
f
facebook