Zapytaj o ofertę
źródłem marki jest dobra nazwa
Zadzwoń:
504 056 480
powrót

Mars. Poznaj historię słodkiej marki z USA

Historie nazw

Od małego batonika do globalnego koncernu

Mars Incorporated to nazwa korporacji zajmującej się produkcją i sprzedażą różnorodnych marek. Działa ona w następujących sektorach biznesowych: sektor czekolady, gum do żucia i słodyczy cukrowych, dań gotowych, napojów oraz jedzenia dla zwierząt.
Obecnie  Mars Inc. działa w 72 krajach i zatrudnia około 65 tys.  pracowników,  ale jej centrala znajduje się w McLean w stanie Virginia (USA).

Historia Mars Inc. rozpoczęła się  w 1911 roku w amerykańskim mieście Tacoma w stanie Waszyngton.

Nazwa firmy wbrew obiegowym opiniom nie pochodzi od czwartej według oddalenia od Słońca planety Układu Słonecznego, ale od nazwiska jej założyciela i właściciela - Franka C. Mars'a.

marki produktowe firmy mars

nazwa firmy mars

Jednym z marzeń Franka C. Mars'a było opracowanie receptury na najlepszy czekoladowy produkt na świecie. Realizacja tego marzenia nastąpiła wraz z powrotem rodziny Marsów w 1923 roku do rodzinnej Minnesoty.

Właśnie tam Frank, wraz ze swoim synem -  Forrestem, łącząc 3 popularne wówczas przysmaki: czekoladę, czekoladowy cukierek oraz mleko słodowe o karmelowym smaku powołał do życia kremowy, ciągnący się batonik czekoladowy z nadzieniem. Co istotne ich wyrób był grubszy i dłuższy niż cukierek czy ówcześnie produkowane batoniki czekoladowe. Dlatego też w krótkim czasie produkt Marsów stał się hitem wśród Amerykanów.

Jak można się domyślić - nazwa dla produktu tak jak nazwa dla firmy również  powstała na bazie nazwiska rodziny Marsów i brzmiała po prostu Mars. Naming ten jest wciąż aktualny. Chociaż w tym momencie w portfolio Mars Incorporated znajdują się 34 marki, to bazą do powstania globalnej korporacji była właśnie produkcja batoników Mars.

Zobacz również:

Nazwa dla firmy Nazwa dla produktu Grupy nazw Slogany i hasła reklamowe Renaming M&M'S. Topi się w ustach a nie w dłoni Knorr - smakuje każdemu. Pikantna nazwa firmy Masz jeszcze jedną PEPSI? Historia nazwy produktu Smak NESCAFE. Historia nazwy produktu

 

Chętnie odpowiem
na wszelkie pytania

Zadzwoń:
✆ 883 222 282
Marcin Setlak

Wpisz w pole obok wynik działania: 5 dodać 4

powrót do góry
f