Zapytaj o ofertę
źródłem marki jest dobra nazwa
Zadzwoń:
883 222 244
powrót

Mars. Poznaj historię słodkiej marki z USA

Historie nazw

Od małego batonika do globalnego koncernu

Mars Incorporated to nazwa korporacji zajmującej się produkcją i sprzedażą różnorodnych marek. Działa ona w następujących sektorach biznesowych: sektor czekolady, gum do żucia i słodyczy cukrowych, dań gotowych, napojów oraz jedzenia dla zwierząt.
Obecnie  Mars Inc. działa w 72 krajach i zatrudnia około 65 tys.  pracowników,  ale jej centrala znajduje się w McLean w stanie Virginia (USA).

Historia Mars Inc. rozpoczęła się  w 1911 roku w amerykańskim mieście Tacoma w stanie Waszyngton.

Nazwa firmy wbrew obiegowym opiniom nie pochodzi od czwartej według oddalenia od Słońca planety Układu Słonecznego, ale od nazwiska jej założyciela i właściciela - Franka C. Mars'a.

marki produktowe firmy mars

nazwa firmy mars

Jednym z marzeń Franka C. Mars'a było opracowanie receptury na najlepszy czekoladowy produkt na świecie. Realizacja tego marzenia nastąpiła wraz z powrotem rodziny Marsów w 1923 roku do rodzinnej Minnesoty.

Właśnie tam Frank, wraz ze swoim synem -  Forrestem, łącząc 3 popularne wówczas przysmaki: czekoladę, czekoladowy cukierek oraz mleko słodowe o karmelowym smaku powołał do życia kremowy, ciągnący się batonik czekoladowy z nadzieniem. Co istotne ich wyrób był grubszy i dłuższy niż cukierek czy ówcześnie produkowane batoniki czekoladowe. Dlatego też w krótkim czasie produkt Marsów stał się hitem wśród Amerykanów.

Jak można się domyślić - nazwa dla produktu tak jak nazwa dla firmy również  powstała na bazie nazwiska rodziny Marsów i brzmiała po prostu Mars. Naming ten jest wciąż aktualny. Chociaż w tym momencie w portfolio Mars Incorporated znajdują się 34 marki, to bazą do powstania globalnej korporacji była właśnie produkcja batoników Mars.

Zobacz również:

Nazwa dla firmy Nazwa dla produktu Grupy nazw Slogany i hasła reklamowe Renaming M&M'S. Topi się w ustach a nie w dłoni Knorr - smakuje każdemu. Pikantna nazwa firmy Masz jeszcze jedną PEPSI? Historia nazwy produktu Smak NESCAFE. Historia nazwy produktu

 

Chętnie odpowiem
na wszelkie pytania

Zadzwoń:
✆ 883 222 244
Marcin Setlak Marcin Setlak

Wpisz w pole obok wynik działania: 4 dodać 2

Administratorem Państwa Danych Osobowych jest BRANDELAW Marcin Setlak z siedzibą w Lublinie (20-314) ul. Przyjaźni 9/80, NIP: 7381890884, REGON: 362446190, z którym możliwy jest kontakt pod tym adresem e-mail: [email protected].

Państwa dane osobowe będą wykorzystywane jedynie do celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zadane za pomocą formularza, a zatem na podstawie art. 6 ust. 1 lit. (f) RODO, czyli realizacji prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

Podanie powyższych danych osobowych jest dobrowolne, choć konieczne dla udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie. Państwa dane będą przetwarzane przez BRANDELAW Marcin Setlak do czasu udzielenia odpowiedzi na pytanie lub do czasu zgłoszenia ewentualnego sprzeciwu wobec ich przetwarzania albo żądania ich usunięcia, a po tym czasie w calach archiwalnych i statystycznych – w okresie przewidzianym w procedurach wewnętrznych administratora danych, a także w celu ustalenia i zabezpieczenia ewentualnych roszczeń związanych z tym procesem, aż do czasu ich wygaśnięcia, przez okres przewidziany przepisami prawa.

Podanie danych osobowych i wysłanie formularza jest dobrowolne. Mają Państwo prawo do dostępu do danych, ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, żądania ich usunięcia i zaprzestania przetwarzania danych, jak również prawo do złożenia skargi do organu nadzorczego monitorującego przestrzeganie przepisów prawa w zakresie ochrony danych osobowych.

Państwa dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom. Nie będą one również udostępniane odbiorcom zewnętrznym ani przekazywane do państw trzecich, czy organizacji międzynarodowych. W oparciu o Państwa dane nie dokonujemy profilowania, nie podlegają one również procesom podejmowania decyzji w sposób zautomatyzowany.

powrót do góry
grafika z zawijasem
f
facebook