Zapytaj o ofertę
źródłem marki jest dobra nazwa
Zadzwoń:
504 056 480
powrót

Kreatywny naming wyróżni Twoją firmę!

Opinie i porady

Wymyślanie nazwy firmy może być żmudnym i długim procesem. W jego trakcie warto zwrócić uwagę na nazwy, którymi posługują się firmy konkurencyjne.

Poszukiwanie i tworzenie nazwy firmy to bardzo istotny element, od którego może nawet być uzależniony sukces naszego przedsiębiorstwa. Dzięki nazwie można nie tylko w szybki sposób zidentyfikować biznes, ale także skutecznie wyróżnić go na tle konkurencji. Co więcej, nazwę można także wykorzystać do kreowania pożądanego wizerunku firmy, dzięki której nasza spółka będzie rozpoznawalna i znana na rynku. Z tych względów warto zdecydować się na kreatywny naming - to tylko kilka kroków od zainteresowania potencjalnych klientów ofe-rowanymi przez nas produktami lub usługami.

Wymyślanie nazwy firmy może być żmudnym i długim procesem, jednak w jego trakcie warto wykazać się kreatywnością i nieszablonowością. Wybierając konkretne wyrazy, warto zwrócić uwagę na nazwy, którymi posługują się firmy konkurencyjne. Niekiedy na rynku można zetknąć się ze spółkami o podobnych nazwach, które powstały na przykład poprzez zastosowanie jakiegoś charakterystycznego elementu dla danej branży.

Nie należy sięgać po nazwy, które w jakikolwiek sposób będą mylące lub będą wywoływać negatywne skojarzenia u potencjalnych klientów – mogą one bowiem znacznie utrudnić budowanie pozytywnego wizerunku w przyszłości. 

kreatywny naming

Naming company a ograniczenia rynkowe

W  poszukiwaniu kreatywnej nazwy dla firmy, trzeba mieć na uwadze ograniczenia panujące na rynku. Dobra nazwa powinna być przede wszystkim:

Warto pamiętać, że w praktyce najlepiej sprawdzają się nazwy krótkie i zwięzłe. Tak jak nakazuje naming company, należy unikać nietypowej pisowni - im łatwiejsza w wymowie bę-dzie dana nazwa, tym większe jest prawdopodobieństwo, że zostanie ona zapamiętana przez potencjalnych klientów. I co najważniejsze, nazwa dla firmy powinna możliwie w jak najlepszy sposób odwzorowywać charakter wykonywanej działalności. 

Zobacz również:

Nazwa dla firmy Nazwa dla produktu Grupy nazw Slogany i hasła reklamowe Renaming Jak zastrzec nazwę firmy Ciekawe nazwy firm Jak wybrać najlepszą nazwę dla firmy Nazwa dla spółki a wybór domeny internetowej Jak chronić własną markę - znaki towarowe

 

Chętnie odpowiem
na wszelkie pytania

Zadzwoń:
✆ 883 222 282
Marcin Setlak

Wpisz w pole obok wynik działania: 2 dodać 5

powrót do góry
f