Zapytaj o ofertę
źródłem marki jest dobra nazwa
Zadzwoń:
504 056 480
powrót

Knorr - smakuje każdemu. Pikatna nazwa firmy

Historie nazw

Pikatna papryka i doskonałe przyprawy. Poznaj historię marki należycie doprawionej

Historia marki Knorr rozpoczęła się w 1838 roku, gdy Carl Heinrich Knorr wybudował w Heilbronn (miasto w południowo-zachodnich Niemczech) fabrykę do suszenia i mielenia cykorii. To właśnie Carl H. Knorr wraz z synami byli odpowiedzialni za wprowadzenie na niemiecki rynek suszonych  warzyw i przypraw smakowych nie tracąc ich naturalnych składników odżywczych.

Nazwa dla firmy i marki Knorr wywodzi się od  nazwiska jej założyciela Carla H. Knorr'a. Projekt  logo marka także zawdzięcza osobie Carla H. Knorr'a, gdyż wykorzystano oryginalny podpis założyciela firmy.

Knorr - logo dla firmy

Pierwsze pakowane zupy Knorr wprowadził w 1873 roku. Pierwotnie zupy składały się z  suszonych warzyw, grzybów i mąki. Wartym uwagi faktem w istnieniu firmy Knorr'ów jest wyprodukowanie pierwszych na świecie: bulionów w kostkach, koncentratów do zup, Fixów oraz Bulionetek, czyli bulionu w postaci żelu.

Stosowany logotyp Knorr'a jest już ósmym w historii marki. Na każdym z nich zachowany był jednak kształt odręcznego podpisu Carla. Wykorzystywanie kaligrafii w w logotypie firmy związane jest z chęcią przekazania opinii publicznej, że za marką stoją ludzie, którzy ją tworzą.

Aktualnie Knorr jest marką należącą do koncernu Unilever, a jego produkty można kupić w ponad 100 krajach świata.

Zobacz również:

Nazwa dla firmy Nazwa dla produktu Grupy nazw Slogany i hasła reklamowe Renaming Historia nazwy firmy UNILEVER MAYBELLINE. Urocza historia marki MARS. Poznaj historię słodkiej marki z USA M&M'S. Topi się w ustach a nie w dłoni Milka. Historia kolorowej krowy IKEA. Od marzeń chłopaka do globalnej marki

 

Chętnie odpowiem
na wszelkie pytania

Zadzwoń:
✆ 504 056 480
Marcin Setlak

Wpisz w pole obok wynik działania: 1 dodać 5

Administratorem Państwa Danych Osobowych jest BRANDELAW Marcin Setlak z siedzibą w Lublinie (20-314) ul. Przyjaźni 9/80, NIP: 7381890884, REGON: 362446190, z którym możliwy jest kontakt pod tym adresem e-mail: [email protected].

Państwa dane osobowe będą wykorzystywane jedynie do celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zadane za pomocą formularza, a zatem na podstawie art. 6 ust. 1 lit. (f) RODO, czyli realizacji prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

Podanie powyższych danych osobowych jest dobrowolne, choć konieczne dla udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie. Państwa dane będą przetwarzane przez BRANDELAW Marcin Setlak do czasu udzielenia odpowiedzi na pytanie lub do czasu zgłoszenia ewentualnego sprzeciwu wobec ich przetwarzania albo żądania ich usunięcia, a po tym czasie w calach archiwalnych i statystycznych – w okresie przewidzianym w procedurach wewnętrznych administratora danych, a także w celu ustalenia i zabezpieczenia ewentualnych roszczeń związanych z tym procesem, aż do czasu ich wygaśnięcia, przez okres przewidziany przepisami prawa.

Podanie danych osobowych i wysłanie formularza jest dobrowolne. Mają Państwo prawo do dostępu do danych, ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, żądania ich usunięcia i zaprzestania przetwarzania danych, jak również prawo do złożenia skargi do organu nadzorczego monitorującego przestrzeganie przepisów prawa w zakresie ochrony danych osobowych.

Państwa dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom. Nie będą one również udostępniane odbiorcom zewnętrznym ani przekazywane do państw trzecich, czy organizacji międzynarodowych. W oparciu o Państwa dane nie dokonujemy profilowania, nie podlegają one również procesom podejmowania decyzji w sposób zautomatyzowany.

powrót do góry
f